Radeon RX 7700 ve RX 7800 İlk Kez Performans Testinde

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Radeon-RX-7000-_Ekran-Karti-1867x1080.jpg

Radeon RX 7900 serisiyle karşımıza çıkan AMD, Radeon RX 7700 ve Radeon RX 7800 modellerini atlayarak doğrudan Radeon RX 7600 modelini duyurmuştu. Nihayet RDNA 3 mimarisini temel alan yeni kartlar kendini göstermeye başlıyor. Donanım sızıntıları yapan All_The_Watts!!!, AMD’nin yakında piyasaya çıkacak olan performans odaklı Radeon RX 7700 ve Radeon RX 7800 ekran kartlarının 3DMark Time […]

Devamı: Radeon RX 7700 ve RX 7800 İlk Kez Performans Testinde
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Tahmin ettiğim gibi Starfield çıkışı öncesine getirecekler, FSR 3.0 ve bir ihtimal de Frame Generation tanıtımı olacak. Bu saatten sonra RX 6000 serisinin de sıfırlarına tamamen elveda deme vakti gelmiştir. Bu iki kart ileride çok konuşulur.

6800 XT'ye yeni geçtim sayılır. Seriye FSR 3 gelmezse üzer :D Neyse, en azından TS skorlarında tokatlıyor. Ufak bir undervolt ve PL yükseltmesi sonrası 19755 puan alabiliyorum. Gerçi asıl dikkat edilmesi gereken konu bence verimlilik, watt başına performans. Dolar fiyatlarını merak ediyorum.

6800 XT'ye yeni geçtim sayılır. Seriye FSR 3 gelmezse üzer :D Neyse, en azından TS skorlarında tokatlıyor. Ufak bir undervolt ve PL yükseltmesi sonrası 19755 puan alabiliyorum. Gerçi asıl dikkat edilmesi gereken konu bence verimlilik, watt başına performans. Dolar fiyatlarını merak ediyorum.
FSR 3 gelir gelmesine de biraz dandik, ekmekle yapıştırılmış 3 gelir. 2.1'den hallice bi' şey kısaca. Yine de bu kadar kullanıcısı varken AMD 6xxx veya diğer kartları boş geçmez ama çok üstüne düşeceğini de sanmam. Yeni nesildeki rekabet eh, her zaman daha önemli.
Ayrıca verimlilik konusunda NVIDIA ortalığı dağıtacak gibi duruyor. AMD bu nesilde şimdiden geride kaldı, toparlar mı bilemiyorum.

Yani AMD mucizevi bir şekilde yalnızca yazılım ile kare üretmeyi başarırsa o FSR 3.0 gelir yoksa hayır.

Eldeki tüm bulgular (Frame Generation'ın daha zayıf Tensör çekirdeklerinde bile çalışamaması, sorunlar yaşatması. AMD'nin AI çekirdeklerini daha yeni yeni eklemesi ve RX 7000 serisinde bile birinci nesil olurken eskilerde hiç olmaması) DLSS 3.0 rakibi olacak bir teknolojiyi mümkün kılmıyor. En azından eski nesiller için. En fazla RX 7000'de bir şeyler aktif edebilirler, o bile ne kadar başarılı olur kestirmek zor.

Yani AMD mucizevi bir şekilde yalnızca yazılım ile kare üretmeyi başarırsa o FSR 3.0 gelir yoksa hayır.

Eldeki tüm bulgular (Frame Generation'ın daha zayıf Tensör çekirdeklerinde bile çalışamaması, sorunlar yaşatması. AMD'nin AI çekirdeklerini daha yeni yeni eklemesi ve RX 7000 serisinde bile birinci nesil olurken eskilerde hiç olmaması) DLSS 3.0 rakibi olacak bir teknolojiyi mümkün kılmıyor. En azından eski nesiller için. En fazla RX 7000'de bir şeyler aktif edebilirler, o bile ne kadar başarılı olur kestirmek zor.
Hocam sizce rx7700 kaç lira olur ortalama ?

Yeni konular

Geri
Yukarı