Radeon Software'yi açınca 3500X bilgisayar donuyor

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
Valorant oynarken alt+r yapıp Radeon Software'yi açacakken bilgisayar donuyor. Hiçbir şey e basamıyorum. İmleci hareket ettirebiliyorum fakat hiçbir yere basamıyorum.
Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500X /
XFX AMD Radeon RX 5500 XT 8 GB /
Kioxia 480GB SATA SSD /
Gigabyte B450M H /
Apacer (panther) 2x8 3000MHz /
80+ bronz PSU /

İşlemci kullanımı çok yüksek mi hocam? Düşük ayarlarda daha da yüksek olur. Valorant işlemci odaklı olduğu için olabilir. Bir ihtimal ise disk kaynaklı olabilir. Doluluk oranı da etkileyebilir. SSD için test yapabilirsiniz.

İşlemci kullanımı çok yüksek mi hocam? Düşük ayarlarda daha da yüksek olur. Valorant işlemci odaklı olduğu için olabilir. Bir ihtimal ise disk kaynaklı olabilir. Doluluk oranı da etkileyebilir. SSD için test yapabilirsiniz.
SSD testim iyi çıkmıştı. Valorant'ı ise en yüksek ayarlarda oynuyorum. Format attıktan sonra böyle olmaya başladı, önceden yoktu hocam.

Anladım hocam. Windows + R yapın. Gelen ekrana CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra gelen ekrana sfc / scannow yazın. İşlem bittikten sonra tekrar başlatın.

Hocam, benim şüphelendiğim yer SSD. Sizin SSD, Toshiba TR 200 diyebiliriz. İşlemci kullanımı yeterli ise hafıza birimlerinden yapabilir.

Hocam, benim şüphelendiğim yer SSD. Sizin SSD, Toshiba TR 200 diyebiliriz. İşlemci kullanımı yeterli ise hafıza birimlerinden yapabilir.
Bir 480GB'lik SSD almayı düşünüyordum hocam. Bu SSD'yi aklımda tutacağım. Yardım ettiğiniz için teşekkürler, iyi forumlar.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kurun.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kurun.

Hocam sürücüyü kaldırınca görüntü gelmeme gibi bir şey olur mu?

Geri
Yukarı