Radeon X1550 sisteme macOS nasıl kurulur?

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki işletim sistemimle Dual boot olarak kurmak istiyorum. Windows 7 kullanıyorum şu anda
RAM: 3GB DDR2
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz
Ekran kartı: ATI Radeon X1550
Anakart: MS-7267
Ve hangi sürümü kurmalıyım sizce?

Arkadaşlar şu anki işletim sistemimle Dual boot olarak kurmak istiyorum. Windows 7 kullanıyorum şu anda.
RAM: 3GB DDR2.
Ekran kartı: ATI Radeon X1550.

Bu sistemle yanılmıyorsam Snow Leopard kurulur en son. Ekran kartınız macOS tarafında desteklenmemekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu anki işletim sistemimle Dual boot olarak kurmak istiyorum. Windows 7 kullanıyorum şu anda
RAM: 3GB DDR2
Ekran kartı: ATI Radeon X1550
Lion gibi sürümler denenebilir ancak grafik hızlandırma konusunda pek kesin bir şey denmez. Ayrıca eğer sisteminiz 32 bit olarak çalışıyorsa Snow Leopard denemeniz gerekir. MacOS'a geçtikten sonra performansınızın artacağını sanmayın. Aksine muhtemelen düşecek. Kurduktan sonra güzel bir şekilde çalışsa bile uygulama desteği çok düşük olacaktır. Kısacası kuracaksanız Snow Leopard gibi sürümler kurulabilir ancak dediğim gibi, Windows 7 yerine uygulama desteği çok az olacaktır. Windows 7'de kalmanız daha iyi olabilir.

Lion gibi sürümler denenebilir ancak grafik hızlandırma konusunda pek kesin bir şey denmez. Ayrıca eğer sisteminiz 32 Bit olarak çalışıyorsa Snow Leopard denemeniz gerekir. MacOS'a geçtikten sonra performansınızın artacağını sanmayın. Aksine muhtemelen düşecek. Kurduktan sonra güzel bir şekilde çalışsa bile uygulama desteği çok düşük olacaktır. Kısacası kuracaksanız Snow Leopard gibi sürümler kurulabilir ancak dediğim gibi, Windows 7 yerine uygulama desteği çok az olacaktır. Windows 7'de kalmanız daha iyi olabilir.

Hocam aslında "Dual Boot" olarak deneme amaçlı yapacağım sanırsam ona Hackintosh deniliyor tam bilgim yok. O yüzden yardım istedim nasıl kurulacağını falan bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında "Dualboot" olarak deneme amaçlı yapacağım sanırsam ona Hackintosh deniliyor tam bilgim yok. O yüzden yardım istedim nasıl kurulacağını falan bilmiyorum.
Buraya göz atabilirsiniz. Gerekli adımların neredeyse hepsi orada olacaktır. Normalde kendim EFI yapıp gönderirdim ancak bu hafta içi müsait değilim o yüzden ben EFI dosyası hazırlayamayacağım. Eğer hafta sonu müsait olursam EFI dosyasını yapıp göndermiş olurum.

Buraya göz atabilirsiniz. Gerekli adımların neredeyse hepsi orada olacaktır. Normalde kendim EFI yapıp gönderirdim ancak bu hafta içi müsait değilim o yüzden ben EFI dosyası hazırlayamayacağım. Eğer hafta sonu müsait olursam EFI dosyasını yapıp göndermiş olurum.

Şey UEFI mi lazım hocam? Bende UEFI yok yalnız.

Geri
Yukarı