Radyo UI tasarım çalışması

261538

Megapat
Makaleler
98
Boş vakti değerlendirelim dedim.

RADYO.png

Hocam çalışmalarınızdaki stil yani pencere kısmını dikdörtgen şekilde yapmanız çok daha iyi olacaktır. Ana katman her zaman dikdörtgen olmak zorunda.

@Silinen üye

Platformu genel olarak ele aldığımızda o şart ortadan kalkabiliyor ve tanıtım için bu şekilde daha iyi oluyor, yine de öneriniz için teşekkürler.

@SECBEGENAL Evet biraz küçük kalmış sol taraf. Sağ taraf içinde öylede fena olmazdı, bir sonrakinde bakalım :)

Her bir görüntüdeki en alttaki katman ile bir üstündeki katmanın köşe eğrileri aynı olmadığı için garip duruyor gibi geldi bana. Umarım anlatabilmişimdir nereden bahsettiğimi.

Ses kısma (mute) butonu eklenebilir.

Çalan radyo yazısı kaldırılıp frekans ve isim üste çıkarılabilir. Alta da bazı radyolarda olan metin kutusu eklenebilir.

Elinize sağlık, güzel olmuş. O kadar gömdükten sonra 🤗

@Silinen üye

Platformu genel olarak ele aldığımızda o şart ortadan kalkabiliyor ve tanıtım için bu şekilde daha iyi oluyor, yine de öneriniz için teşekkürler.
Anlatmak istediğim olay şu hocam.
1.jpg

Bütün platformlarda olay aynı, tasarımcı WindowStyle (NonContentArea) bölümüne özel durumlar haricinde (chrome sekme menüsü vs.) müdahale etmez, etmemeli. Örneğin Gözcü UI konunuzdaki tasarımının programa uygulanması zor. Windows işletim sistemi üzerinde Corner Radius kullanılmış bir pencere oluşturmak mantıklı değil. Shelli kendiniz sıfırdan yazmak zorunda kalıyorsunuz. He siz bunu tanıtım olarak kullanmak istiyorsanız, istediğiniz işletim sistemindeki WindowStyle'ı ana tasarımınızın ön plana çıkmasını engellemeyecek bir renkte uyarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı