Rahatsız eden bir hastalığınızı anlatın

Bende burun kanamasından sonra bayıldığım için doktora gitmiştim. Kan tutmuştur gerek yok dedim fakat ısrar etttiler. Gittim ilk gece hastanede yattım sonradan eve döndüm. Nörolojiye görünmem gerektiği belirtildi. İlk önce Bezmialem'e gittim. Orada doktora gözükten sonra artık bunun kendilerini aştıklarını ve Cerrahpaşa'nın nöroloji bölümüne görünmem gerektiğini söylediler. Tanıdığım aracıyla profesörden randevu aldim Cerrahpaşadan. Doktor beyinde lekeler olduğunu ve sinir hastalığı olan ms (multiple skleroz) hastalığı teşhisi koydu. O zamandan beri haftada 1 kez iğne yapıyorum kendime. 6 ayda bir 45-60 dk MR'a giriyorum. Bir burun kanaması bile nerelere gidebildiğini ve sağlığın ne demek olduğunu o zaman anladım. 2 yıldır MS hastasıyım. Allah bugünlerimizi aratmasın tabii ki.
Amin hocam geçmiş olsun. Yaşlanana kadar sağlıklı kalacağımızı düşünüyoruz ama genç yaşta bile yakalıyor bu hastalıklar bizi.

Geçmiş olsun hocam.
Tesekkür ederim hocam.

DEHB'ye sahibim. Bir şeylere odaklanmak gerçekten zor oluyor. Öğretmenler odasında malum yeri kurtlu diye adınız çıkıyor. Gerçi ilaçlardan sonra iyi toparladım.
Hiçbir rahatsızlıkla en ufak şekilde alay edilmemeli, empati yoksulu insanlar sanırım. Geçmiş olsun hocam ilaçlar fayda gösteriyorsa ne mutlu. Ayrıca takılmayın bende otururken sürekli bacaklarımı sallarım masadan birseyler alıp elimde çeviririm koltukta oturma şeklimi değiştiririm, koltukta bağdaş kurduğum bile oluyor bazen 😄 sürekli laf ederler sallanma bi yerinde dur diye ama sıkılıyorum öyle boş boş oturunca ne yapayım.

Hiçbir rahatsızlıkla en ufak şekilde alay edilmemeli, empati yoksulu insanlar sanırım. Geçmiş olsun hocam ilaçlar fayda gösteriyorsa ne mutlu. Ayrıca takılmayın bende otururken sürekli bacaklarımı sallarım masadan birseyler alıp elimde çeviririm koltukta oturma şeklimi değiştiririm, koltukta bağdaş kurduğum bile oluyor bazen 😄 sürekli laf ederler sallanma bi yerinde dur diye ama sıkılıyorum öyle boş boş oturunca ne yapayım.
Alay etmek anlamında değil. Sadece fazla hareketliyim diye annemlere şikayet geliyor o kadar.

Alay etmek anlamında değil. Sadece fazla hareketliyim diye annemlere şikayet geliyor o kadar.
Aylardır yatağımda öylece uzanıyorum, kalp krizi geçirecekmiş gibi kalbim hızlandığından yataktan kalkmaya korkuyorum artık. Eskisi gibi yürüyüş yapmak koşmak yüzmek istiyorum ama olmuyor. Takılmayın hocam hareketlilik iyidir hareketsiz yaşam daha fazla hastalığa yol açar.

Yeni konular

Geri
Yukarı