RAID Mode nedir?

coolboy11

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, anakart driverlerımı yüklerken siteden SATA driverini indirdim ve yüklerken "Unable to proceed with installation. System is not configured in RAID mode" hatası aldım. RAID mode nedir ve bu hatayı neden alıyorum? Anakartım ASUS ROG STRIX X570-F ve işlemcim Ryzen 7 5800X.

RAID mode derya deniz bir konu. Ama bilmen gereken en kısa şeklinde raid için en az 2 tane hdd takılı olması lazım ve bunları kurarken biostan raid modunu açman lazım.
Senin sorununa gelirsek kurmak istediğin driver Raid ile ilgili bir driver olabilir. Raid modu kapalı olduğu için böyle bir uyarı alıyorsun. Aygıt yöneticisine girdiğin zaman ünlem işareti olan bir driver var mı?
Yoksa kurmana gerek yok.

RAID mode derya deniz bir konu. Ama bilmen gereken en kısa şeklinde raid için en az 2 tane hdd takılı olması lazım ve bunları kurarken biostan raid modunu açman lazım.
Senin sorununa gelirsek kurmak istediğin driver Raid ile ilgili bir driver olabilir. Raid modu kapalı olduğu için böyle bir uyarı alıyorsun. Aygıt yöneticisine girdiğin zaman ünlem işareti olan bir driver var mı?
Yoksa kurmana gerek yok.
Hayır ünlem olan hiç bir driver veya aygıt yok.

Geri
Yukarı