Raijintek EOS 360 RBW 360mm kasaya olur mu?

@Uchiha Shisui Hocam tekrardan iyi akşamlar rahatsiz ediyorum ama bilmediğim bir konu daha çıktı.Foruma konu açtım ama tam cevap alamadım.Şimdi benim msi b450m-a pro-max anakartım var ve sadece üstünde cpu-fan girişi var başka bir fan girişi yok.Durum böyle olunca pompanın fan girişi boşta kalıyor onu nereye takıcam ? İkincisi yine anakartımda argb desteği olmadığı için fanların rgbsini yönetemiyormuşum o yüzden rgb kontrolcüsü olan bi sıvı soğutma almam lazımmış.Bu iki konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

Bu arada belirtmek istediğim bir detay var. EOS 360 modelinin radyatör uzunlugu 410mm. Kasanın ön paneli 410mm radyatörü sığdırabiliyor mu içine? Genelde 360mm radyatör uzunluğu 390mm falan oluyor çünkü. EOS 360 biraz uzun bir radyatöre sahip.

Bu arada belirtmek istediğim bir detay var. EOS 360 modelinin radyatör uzunlugu 410mm. Kasanın ön paneli 410mm radyatörü sığdırabiliyor mu içine? Genelde 360mm radyatör uzunluğu 390mm falan oluyor çünkü. EOS 360 biraz uzun bir radyatöre sahip.
Hocam uyarı için teşekkür ederim ama galiba benim farklı bir sıkıntım daha var şu konuma da bakabilir misiniz ?

@umut palabıyık

Anca yazabildim, kusura bakmayın.

Anakartınızda Pump-Fan bağlantısı yoksa pompa için CPU-Fan bağlantısını kullanacaksınız. Eğer yanlışım yoksa anakartınızda 1 adet fan girişiniz var ve fan kontrolcüsü/hub'ı yoksa temin etmeniz gerekir. Soğutucu fanlarının dönmesi için bu gerekli. ARGB portunuz haliyle yok ve bu yapıdaki fanları anakart üzerinden kontrol edemezsiniz. Spesifik olarak hangi RGB/ARGB soğutucuların içinden kontrolcü çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Ürün bazlı satıcılarla iletişime geçmek lazım.

Son düzenleme:
@umut palabıyık

Anca yazabildim, kusura bakmayın.

Anakartınızda Pump-Fan bağlantısı yoksa pompa için CPU-Fan bağlantısını kullanacaksınız. Eğer yanlışım yoksa anakartınızda 1 adet fan girişiniz var ve fan kontrolcüsü/hub'ı yoksa temin etmeniz gerekir. Soğutucu fanlarının dönmesi için bu gerekli. ARGB portunuz haliyle yok ve bu yapıdaki fanları anakart üzerinden kontrol edemezsiniz. Spesifik olarak hangi RGB/ARGB soğutucuların içinden kontrolcü çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Ürün bazlı satıcılarla iletişime geçmek lazım.
Est hocam çok teşekkür ederim yardımınız için.Valla iyice çorba oldu bir tane sıvı soğutma takmak bu kadar zor olmamalıydı.Şuan hangi sıvı soğutucuyu almam gerek alsam bile düzgün bir şekilde kullanmak için yanına başka hangi zımbırtıları almam gerek anlamadım.

@umut palabıyık

O yüzden anakart alırken bu tür şeyleri hesap etmek lazım. Genelde atlanan bir parça olduğu bazı eksikliklerden dolayı sıkıntılar yaşanabiliyor.
Hocam alırken kısıtlı bütçem vardı ve hazır sistemdi değiştirimedim.

@umut palabıyık

O yüzden anakart alırken bu tür şeyleri hesap etmek lazım. Genelde atlanan bir parça olduğu bazı eksikliklerden dolayı sıkıntılar yaşanabiliyor.

Hocam sizi çok fazla yordum farkındayım ama şu konumada bi bakma şansınız var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı