XPG Battlecruiser kasaya 360mm sıvı soğutma sığmıyor

ahmetsalih37

Hectopat
Merhaba,

XPG Battlecruiser kasaya MSI MAG CoreLiquid 360r sıvı soğutucu takmaya çalışıyorum fakat üst tarafa sığdıramadım. Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba? Daha önce bu kasayı kullanıp da 360mm soğutucu takan oldu mu?

Not: Yukarıdaki aparatı ters çevirerek denedim yine sığmadı.

Nasıl takamadınız anlamadım. Bu arada o sıvı soğutucuyu iade edebiliyorsanız edin. Berbat ötesi bir soğutucu. Bende kullanıyordum zamanında.

Hocam radyatörün yanlarındaki plastik aksam o kadar büyük ki (çıkıntılı yani) oturmuyor yukarı, neredeyse öndeki fana değecek o derece.

Elim bollaşınca değiştireceğim soğutucuyu. 800 TL gibi bir fiyata aldığım için şu anlık idare etmeye çalışacağım.
Fotoğraf atar mısınız?
Hocam öne taktım şimdi. Başkaları da aynı problemi yaşamış. Önde idare edeceğim. Aşağıdaki şekilde fan yönlendirmesi doğru mudur?

Dosya Ekleri

• 20211003_212950.jpg
    20211003_212950.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 94
  • IMG-20211003-WA0003.jpeg
    IMG-20211003-WA0003.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 80
Bu arada o sıvı soğutucuyu iade edebiliyorsanız edin. Berbat ötesi bir soğutucu. Bende kullanıyordum zamanında.
Konu dışı ama neden böyle düşündüğünüzü sorabilir miyim? İlgimi çekmişti soğutucu. PC Hocası i5-10600k ile topladığı sistemde kullanmıştı. Sıcaklıklar çokta kötü görünmüyordu.

Konu dışı ama neden böyle düşündüğünüzü sorabilir miyim? İlgimi çekmişti soğutucu. PC hocası i5-10600K ile topladığı sistemde kullanmıştı. Sıcaklıklar çok da kötü görünmüyordu.

360mm sıvı soğutmaya göre yine sıcak çalışıyor. 5600X 75-80 derece görüyordu. Kasamın hava akışı çok iyi. Şimdiki soğutucum ile işlemcim OC'li olduğuna rağmen 65 dereceyi geçmiyor.

Soğutucunuz nedir?

Gigabyte Aorus Waterforce X360. Bir kaç ay önce 2600 TL gibi bir fiyata aldım. Tabi benimki lükse kaçar Lian Li galahad İncehesap Gaming Gecesi ile 1300 TL gibi fiyatlara düşüyordu. Aynı performansı veriyorlar.

Hocam radyatörün yanlarındaki plastik aksam o kadar büyük ki (çıkıntılı yani) oturmuyor yukarı, neredeyse öndeki fana değecek o derece.

Elim bollaşınca değiştireceğim soğutucuyu. 800 TL gibi bir fiyata aldığım için şu anlık idare etmeye çalışacağım.

Hocam öne taktım şimdi. Başkaları da aynı problemi yaşamış. Önde idare edeceğim. Aşağıdaki şekilde fan yönlendirmesi doğru mudur?
Biraz hortlatıyorum konuyu ama ben de aynı kasadan var 360r v2 olan modeli aldım rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Öe nasıl bağladınız acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı