Rainbow Six Seige fareyi çevirince FPS düşüyor

Rainbow Six Siege oynarken yaklaşık 110 FPS alırken hareket etmeden, mouseu hareket ettirince FPS 40'a 50'ye düşüyor?

Çözümü ne olabilir?

RX 570
AMD Ryzen 3 1300X
16 GB DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumun çözümü sisteminizi yükseltmeniz gibi gözüküyor. Bu tür çok oyunculu oyunlarda bahsettiğiniz sorun daha çok görülür. R6 bildiğim kadarıyla işlemciye oldukça yük bindiren bir oyun ve işlemciniz giriş düzeyde bir işlemci diyebiliriz.

bir sıkıntı olmuyordu
Bu durumun çözümü sisteminizi yükseltmeniz gibi gözüküyor. Bu tür çok oyunculu oyunlarda bahsettiğiniz sorun daha çok görülür. R6 bildiğim kadarıyla işlemciye oldukça yük bindiren bir oyun ve işlemciniz giriş düzeyde bir işlemci diyebiliriz.
Daha önceden hiçbir oyunda olmuyordu. Şimdi ilk defa rainbow six seige de böyle bir sorunla karşılarıştım. Daha önce Pubg de oynadım, fps 90 ın altına düşmüyordu ve mouseu hareket ettirince fps düşmüyordu mesela. PUBG de hala daha hiçbirşey ters gitmedi diğer oyunlar da dahil ilk defa rainbow six seige de böyle birşey oldu. Birde oyunu 2 gün önce yükledim gayet güzel oynadım bir güncelleme geldi ondan sonra böyle oldu. Güncellemeden sonra ayarlarım vesayre de sıfırlanmıştı ama arkadaşlarımda böyle bir durum yoktu. Ekran kartı driverını silip yükledim ama yine de sorunu çözemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı