Rainbow Six: Siege düşük ping olmasına rağmen gecikme oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ali Şamcı

Kilopat
Yer
Kırık koltuk
Daha fazla  
Meslek
Avare
Şuraya videoyu bırakıyorum, sağ üst tarafta çıkan uyarıları, sol alt tarafta ping ve FPS değerlerini, chat kısmında ise toksikliğimi göreceksiniz :D Şaka bir yana, oyun oynanamaz hale geldi. Nedir bu illet, var mıdır çözümü? Hosts dosyasını yenilemek gibi birçok işlem yaptım, hiçbiri de çözmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuraya videoyu bırakıyorum, sağ üst tarafta çıkan uyarıları, sol alt tarafta ping ve FPS değerlerini, chat kısmında ise toksikliğimi göreceksiniz :D Şaka bir yana, oyun oynanamaz hale geldi. Nedir bu illet, var mıdır çözümü? Hosts dosyasını yenilemek gibi birçok işlem yaptım, hiçbiri de çözmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sunucuları rezalet o oyunun. Muhtemelen onunla ilgili çünkü oradaki işaretleri yorumladığımda birisi fiş işareti. Bu işareti yaşamanız için işin özünde pinginizin olması ve dalgalanması gerekli.

Özetle aslında durum sizlik gözükmüyor.

Sunucuları rezalet o oyunun. Muhtemelen onunla ilgili çünkü oradaki işaretleri yorumladığımda birisi fiş işareti. Bu işareti yaşamanız için işin özünde pinginizin olması ve dalgalanması gerekli.

Özetle aslında durum sizlik gözükmüyor.
Ama arkadaşım yaşamıyor aynı sorunu, kimse yaşamıyor.

Ama arkadaşım yaşamıyor aynı sorunu, kimse yaşamıyor.
Çok ilginç. Bu arada bu dediğiniz şey Xbox kullanıcılarında da var.

Ben aynı durumu Xbox'ımda yaşıyorum. Ama PC de yaşamıyorum. Şimdi siz söyleyince fark ettim. İkisinde de bağlantı tipi ve özellikleri aynı.

Bağlantı kurduğunuz donanımın sürücüsünü günceller misiniz? (WiFi, Ethernet)

Çok ilginç. Bu arada bu dediğiniz şey Xbox kullanıcılarında da var.

Ben aynı durumu Xbox'ımda yaşıyorum. Ama PC de yaşamıyorum. Şimdi siz söyleyince fark ettim. İkisinde de bağlantı tipi ve özellikleri aynı.

Bağlantı kurduğunuz donanımın sürücüsünü günceller misiniz? (WiFi, Ethernet)
Nasıl güncellerim sürücüyü? USB WiFi alıcısı kullanıyorum.

Nasıl güncellerim sürücüyü? USB WiFi alıcısı kullanıyorum.
Heh işte o yüzden olabilir. :(

USB aygıtıyla bağlantı aslında pek sağlıklı değil. Geçmişte çok çektim. USB'li kablolu bağlantı yapmıştım. Cihazınızda Ethernet var ise direkt Ethernet (Kablolu) bağlantısı yapın. Bu arada Kablolu bağlantıda sorun oluyor mu diye de bir bakın. Bu problemin gerçek kaynağını anlamak için çok iyi olabilir.

R6 bağlantısı çok hassastır. Paket hızı çok yüksektir. Bu yüzden biraz sorun çıkarıyor olabilir.

USB aygıtıyla bağlantı aslında pek sağlıklı değil. Geçmişte çok çektim. USB'li kablolu bağlantı yapmıştım. Cihazınızda Ethernet var ise direkt Ethernet (Kablolu) bağlantısı yapın. Bu arada Kablolu bağlantıda sorun oluyor mu diye de bir bakın. Bu problemin gerçek kaynağını anlamak için çok iyi olabilir.

R6 bağlantısı çok hassastır. Paket hızı çok yüksektir. Bu yüzden biraz sorun çıkarıyor olabilir.
Ailemin evinde yaşıyorum e annem de biraz takıntılıdır, ethernet kablosuna izin vermiyor evde kötü gözükür diye.

Anlamadığım durum şu, 3 gün önce bu durum yaşanmıyordu, şu an ne oldu ki?

İkili adaptör setler var, elektrik şebekesini aynı anda ethernet gibi kullanıyor. Çok işine yarar ama tuzlu.
Yok hocam, çok pahalılar ama bakarız para geçerse elime.
Sorun çözüldü, DNS flush yaptım ve V-Sync açtım bunlardan biri çözdü.
Hayır, yine olmadı, eskisinden de fazla lag var oyunda, yok muduruna bir çözümü olan?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı