Rainbow Six Siege nasıl öğrenilir?

Ben ilk 3-4 saatimde hiç kill alamadım. O konuda için rahat olsun. Oyunda 500 saati devirmiş biri olarak söylüyorum bu oyunda 100 saati geçmeden tam anlamıyla mekaniklerin kavranması pek mümkün değil. Oyun genel anlamda harita bilgisine ve karakter becerisine bakıyor bunun yanında tabii ki aimin de güzel olacak. İlk 50 lvlde sadece yeni gelen modunda ve eğitim alanı modunda(zorluk olarak orta seviye gerçekçiyi kesinlikle tavsiye etmem gerçekten çok zor) oynamanı tavsiye ediyorum. Evet kimin ne yapabileceği konusunda karakterlerin hepsini öğrenmelisin. Tuzak konusuna gelince büyük ihtimal ya Frost'un paspasına bastın ya da Kapkan'ın kapı tuzağına yakalandın. Bu yüzden dediğim gibi operatör becerilerinin hepsini öğrenmelisin ki counterlayabilesin. Küçük bir örnek IQ operatörünün elektronik aletleri görebilecek bir cihazı var bunu kullandığı zaman tabanca moduna geçiyor. Bu yüzden bu karakteri kullanabilen oyununun çoğu operatörünü counterlayabiliyor. Fakat bu güzel kızımız cihazları ararken caveira ensesine çöküp sorgulayabilir :)) son olarak diyebileceğim oyunu bol bol oynayarak öğrenmen ve aynı zamanda eğlenerek öğrenmen için benim de takip ettiğim " alphyx - Red arcade - ward " kanallarını takip etmen olacaktır. Sorun olursa buradayım.

Senaryo modunu oynayin bol bol, training de solo oynayin. Yayincilarin (reembey, zironicdk favorim), turnuvalarin kliplerini izleyin her birinden farkli bir taktik ogreniyorsunuz. Bomba oyunlarindan her kapiya barikat atmayin, dusmanin geldigi noktalari gozunuze kestirip onlari yavaslatmak adina o bolgelete barikat atin. Oyun ici sohbeti tamamen kapatin yeni baslayanin infoya ihtiyaci yok cunku heyecandan genelde infoya gore oynayamiyor. Oyunun newcomer modu var bol bol onu oynayin haritalari ogrenin. Ve lütfen 50lvl olur olmaz ranked girmeyin, daha ogrenecek cok seyiniz var... İyi oyunlar, basarilar dilerim.

Ben ilk 3-4 saatimde hiç kill alamadım. O konuda için rahat olsun. Oyunda 500 saati devirmiş biri olarak söylüyorum bu oyunda 100 saati geçmeden temel mekaniklerin kavranması pek mümkün değil. Kesinlikle benim de öğrenecek şeylerim var. Oyun genel anlamda harita bilgisine ve karakter becerisine bakıyor bunun yanında tabi ki aimin de güzel olacak. İlk 50 lvlde sadece yeni gelen modunda ve eğitim alanı modunda(zorluk olarak orta seviye gerçekçiyi kesinlikle tavsiye etmem gerçekten çok zor) oynamanı tavsiye ediyorum. Evet kimin ne yapabileceği konusunda karakterlerin hepsini öğrenmelisin. Tuzak konusuna gelince büyük ihtimal ya Frost'un paspasına bastın ya da Kapkan'ın kapı tuzağına yakalandın. Bu yüzden dediğim gibi operatör becerilerinin hepsini öğrenmelisin ki counterlayabilesin. Küçük bir örnek IQ operatörünün elektronik aletleri görebilecek bir cihazı var bunu kullandığı zaman tabanca moduna geçiyor. Bu yüzden bu karakteri kullanabilen oyununun çoğu operatörünü counterlayabiliyor. Fakat bu güzel kızımız cihazları ararken Caveira ensesine çöküp sorgulayabilir :)) Son olarak diyebileceğim oyunu bol bol oynayarak öğrenmen ve aynı zamanda eğlenerek öğrenmen için benim de takip ettiğim '' Alphyx - Red Arcade - Ward - Coconut Brah'' kanallarını takip etmen olacaktır. Sorun olursa buradayım.

Diğer arkadaşların ne dediğini çok okuyamadım 5 senedir oynuyorum sana şöyle anlatayım CS:GO gibi PUBG gibi tek açıyla oynayamazsın bir kere Full focus mantığınla oyna acele etme map bilgisi operatör bilgisi çok önemlidir iyi oyuncular şu ayarda oynuyor ben de o ayarda oynayayım diye kendini zorlama iyi oyuncular en hard ayarlarda oynar kendine en uygun ayarları seç 100 Level'e ulaşmadan kesinlikle rank girme tavsiye etmem bir yerden sonra aynı eloda sayarsın çünkü kurabiliyorsan ekibini kur ya da iyi oynayan bir ekiple 100 Level'den sonra rank gir solo oynuyorsan takıma göre oyna takım ne alıyorsa tam tersini al Support alıyorlarsa freger al takım freger alıyorsa Support al böyle böyle gelişirsin vuruş hissiyatı en sevdiğim oyundur illaki şu operatörü oynayacağım diye takıntı yapma her operatörü herkes oynayamaz oynarsın oynarsın ama mükemmele ulaşamazsın dipnot tabancalarına smglerine ve pompalılara lazer takarsan ads dışı daha stabil recoil sağlarsın ne kadar çok oynarsan o kadar sağlam aim taktik ve yeteneğe sahip olursun kolay gelsin bol Win'li maçlar dilerim sana.

Sana önerim aim lab adlı uygulamayı indir(steamde var).Ben o uygulama sayesinde aim imi feci geliştirdim, reflex oyunları mükemmel adamı görünce elim kendi kendine adamı vuruyor, eğer aimlaba r6 daha fazla süre ayırırsan (1 haftalık) çok iyi oynamaya başlarsın

Oyun senin kararlarına göre şekilleniyor. Ani kararlar ve etkili kararlar vermen lazım. Harita bilgisi de bir hayli etkili. Pozisyon en önemlisi. Aimin çok iyi olmasa bile bulunduğun pozisyonun getirdiği avantajla herkesi indirebilirsin. Bir diğeri Game Sense. Tabi bu oyunu oynadıkça kazanılacak bir yeti. Mesela karşı takım agresif oynuyor. Onların oynayış şekillerine, operatör tercihlerine ve hatta banladıkları haritalara göre bile onları analiz edip en iyi karşıt gücü bulabilirsin. Ama dediğim gibi oynadıkça gelişecek bunlar. Ses kasmak da çok önemli. Mesela ben artık o kadar oynadım ki, ataktan birisi kamerayı kırmak için tabancayla veya bir silahla ateş ettiğinde hangi operatörü aldığını anlayabiliyorum. Sakın kill için oynama. Kill alanlar en iyi oyuncu diye bir şey yok. Yazdıklarında da killerini belirttiğine göre önemsiyorsun ancak bu oyunda her şey kill değil. Takım arkadaşlarına yardım edip destekleyici bir rol haline gelebilirsin. Asla panik yapma. Bu oyunda panik en büyük düşmanın. Eğer panik yaparsan ne aim kalır ne de kill kalır. Rahat oyna. Kendini kasma. Uygun eklentileri bulmak da çok önemli. Onun için şöyle bir rehber bırakıyorum: Silah Eklenti Rehberi
geniş bir konu olduğundan. (Rehber bana ait değildir.) Şimdilik bu kadar. İyi oyunlar! @Lyrinx
Killeri önemsemiyorum fakat şu an biraz daha fazla kill alıyorum oyunda, öldüğüm zaman ise kameralara bakıyorum. Kamerada adam görürsem Z tuşu ile takım arkadaşlarıma info veriyorum.

Sabırlı olmanda gerekiyor, delinemeyecek bir yere geç geleni öldür taktik budur. Tam olarak öğrenene kadar böyle olacak. Alışınca hızlanırsın ilk başlarda sakin oynamak gerek, bildiğiniz gibi R6S biraz zorluyor.
Arkadaş çok iyi anlatmış dediği gibi sakin ol, bende panik atak gibi bişey vardı oynarken tirtir titriyordum bu oyuna başladım panikler filan geçti

Harita bilgisi çok önemli. Harita bilmeden Caveira, Vigil gibi haritada sürekli dolaşman gereken opertörleri alma. YouTuber falan izle. Bireysel oynamak yerine takıma destek olan operatörleri al. Bandit, Thatcher gibi.

Oyunu çok sakin oynaman lazım. Bir de ses kasma mantığı diğer oyunlar gibi değil, ona alışmaya çalış. Rainforcement (duvarları güçlendirme) kullan. Takıma bilgi ver. Eğer arkadaşların varsa takım olarak gir. Tek başına girdiğin zaman çok kanser olursun. Aklıma şu anlık bunlar geldi.

Geri
Yukarı