Rainbow Six Siege ping problemi

Alper AKMEHMET

Kilopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS PRIME H610M-K D4 Intel H610 Soket 1700
Intel Core i5 12400F Soket 1700 12. Nesil 2.50GHz İşlemci
Kingston HyperX Predator DDR4 3000 Mhz (2x8)
ROG Strix Radeon™ RX 6600 XT OC Edition 8GB GDDR6
Asgard 250 GB m.2 Ssd
XIGMATEK VECTOR S SERİSİ 80PLUS SİLVER 750W
Meslek
Satış Müdürü
Rainbow Six Siege oynayanlarınız vardır yüksek ihtimalle. Ping durumu sizlerde nasıl acaba. Ubisoft destek bölümünde oyun ile alakalı port açılması gerektiğini söylüyor. Bu işlem işe yarıyor mu bilginiz var mı? Oyunda bazen ciddi anlamda kanser olmamak elde değil. Duvar arkasından çıkarken ben rakibi görmeden o beni çoktan görmüş ve öldürmüş oluyor. Ateş bile edemiyorum. Bu da gerçekten insanın canını ciddi derecede sıkıyor.

Benim ping 80 ile 110 arasında geziyor. Karşıdaki adamlar 20-30 ping ile oynuyor. Takibi o kadar düşük alamayacağımızı biliyorum. Peki siz port açtınız mı?

Hayır, normal oyuna girme dışında herhangi bir port açma durumum olmadı. Ethernet ile mi bağlanıyorsunuz wifi ile mi?
Ek olarak wi-fi açık mı? Bağlı cihazlar var mı? Bu pingi etkileyebilir, gerçi bunu zaten biliyorsunuzdur ama yazmak istedim yinede.

Ethernet ile bağlanıyorum. Evde tabiki wifi kullanan bireyler mevcuttur. Wifi açık durumdadır. Çok yöntem denedim ama hiç birisi bir işe yaramadı. :) Sizlerde durum nedir onu öğrenmek istedim.

Server ile alakalı bu durum bütün Türkiye de ping 70-100 arası bende de bu şekilde.

59-69 arası oynuyorum. Bu zamana kadar ping ile ilgili bir problem yaşamadım. Servis sağlayıcınız ile ilgili olabilir mi? Fiber mi kullanıyorsunuz?

VDSL kullanıyorum. Altyapı bakır altyapı. Altyapım fiber değil. Ama pazarlama politikası gereği tabiki Türk Telekom fiber diye iteliyor bize. az çok bilirsiniz bu işleri.

VDSL kullanıyorum. Altyapı bakır altyapı. Altyapım fiber değil. Ama pazarlama politikası gereği tabiki Türk Telekom fiber diye iteliyor bize. az çok bilirsiniz bu işleri.
Bu durumda olasılıkları elemek gerek. Öncelikle modem arayüzünden Wi-Fi devre dışı bırakın daha sonra arka planda İnterneti kullanan bir uygulama olmadığından %100 eminseniz oyuna girin. Pinginiz + - 10 ms oynuyorsa sorun aile bireylerindedir. Eğer hala 30-40ms gibi dalgalanmalar alıyorsanız büyük ihtimalle altyapı sıkıntınız vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı