Rainbow Six Siege Vulkan vs DirectX

192809

Kilopat
Arkadaşlar Ryzen 3 2200g APU sisteme sahibim. Vulkanda fps artışı mevcut fakat RAMden ayrılan GPU 2.8GB'a kadar çıkıyor. Genel olarak R6S de daha fazla ram kullanıyor. DirectX FPS düşük oluyor ama RAM ve GPU kullanımı azalıyor. Vulkanda Ram kullanımı %95'e ulaşıyor. Ne yapmalıyım?

Geçenlerde üst üste iki gün, otomatik olarak Vulkan Shader ön bellekleme güncellemesi indirildi. Halen Directx modda oynuyorum oyunu, Vulkan'da Nvidia kartlarda performans açısından bir iyileştirme var mı acaba? Ya da CPU kullanımına bir etkisi var mı? @Shimada Sensei, verileri karşılaştırmalı olarak inceleyebildin mi? Merak ettim şu Vulkan'ı, neyin nesiymiş 😀?

Ne kadarlık bir artış mesela? 1080p ultra ayarlarda yaptığın benchmark sonuçlarında ortalamada kaç FPS alıyorsun şu an?
İnan o sonuçları kaydetmiştim de RAID yapınca silindi. Maç bitsin benchmark yapayım hemen.

Ben en iyisi Directx'te kalayım, az önce benchmark'a soktum makineyi. Değerler tam tersine bende ciddi bir şekilde düştü. Her zamanki gibi Vulkan API, yine AMD kartlara yaradı gibi 🙂.

1080p Ultra Preset Directx 11, (Ambient Occlusion SSBC, Anisotropic Filtering TAA, Render Scale 50/100)

Directx 11 1080p Ultra render scale 100.pngDX11 ULTRA preset Render Scale 50.png

1080p Ultra Preset Vulkan, (Ambient Occlusion SSBC, Anisotropic Filtering TAA, Render Scale 50/100)

VULKAN 1080p Ultra preser render scale 50.pngVulkan 1080P Ultra render scale 100.png

Ortalama 6 FPS artıyormuş, oynarken en az 15-20 gibi hissediyor insan 🤣
Ben en iyisi Directx'te kalayım, az önce benchmark'a soktum makineyi. Değerler tam tersine bende ciddi bir şekilde düştü. Her zamanki gibi Vulkan API, yine AMD kartlara yaradı gibi 🙂.

1080p Ultra Preset Directx 11, (Ambient Occlusion SSBC, Anisotropic Filtering TAA, Render Scale 50/100)

Eki Görüntüle 568980Eki Görüntüle 568981

1080p Ultra Preset Vulkan, (Ambient Occlusion SSBC, Anisotropic Filtering TAA, Render Scale 50/100)

Eki Görüntüle 568983Eki Görüntüle 568985
O ne hocam, nasıl o kadar mahvetti performansı🧐 İşlemci kullanımına bakar mısın Vulkan'da.

Yeni konular

Geri
Yukarı