Rainbow Six: Siege yeni bir oyun motoruna geçiyor!

Bu motorun betası R6 Extraction'da kullanılmıştı ve bayağı iyi görüntüye sahip.

Evet hocam iki oyunu da oynayanalar aradaki bazı farkları anlayabilecektir. Şu an da bile R6 Extraction'un bazı şeyleri R6'dan daha farklı. Ve bariz şekilde R6 Extraction, normal oyuna göre daha cilalı ve daha kaliteli, anlatamadığım bir netliğe sahip. Dokular, yansımalar vs. daha iyi.

Benim tek temennim Ubisoft sunucularının düzelmesi, çünkü gerçekten patates gibi sunucuları var.

Ben Batı sunucusunda sabit 30-40/ms alan birisiyim ancak bazı sunucular o kadar berbat ki arkada herhangi bir işlem yaptığımda veya durduk yere bile ping çıkıp oyundan atabiliyor.

Oyun içi yaşanılan ufak çaplı glitchleri vs. saymıyorum. Yenilenen oyun motoru, sunucu tick sistemi ve yerel sunucular çok güzel olacaktır. Yağ gibi oynayabilsem de bazen işkence çektirebiliyor oyun. Bunları düşününce tekrardan aralıksız olarak bir 3-4K saat gömebilirim bu oyuna :D.

Son düzenleme:
Umarım cs2 gibi değişmez oyun 600 saate yakın oynadık bu haliyle bile güzel
1698338823008.png

Ben batı sunucusunda sabit 30-40/ms alan birisiyim ancak bazı sunucular o kadar berbat ki arkada herhangi bir işlem yaptığımda veya durduk yere bile ping çıkıp oyundan atabiliyor.

Evet cidden sunucular rezalet durmadan lag paket kaybı pingin saniyeler şeklinde yükselip inmesi ve gelen her güncellemede kötü olması oyuncuyu çileden çıkarıyor.
Umarım yeni oyun motoruna geçiş doğrudur tek ümidim şu an bu.

Evet cidden sunucular rezalet durmadan lag paket kaybı pingin saniyeler şeklinde yükselip inmesi ve gelen her güncellemede kötü olması oyuncuyu çileden çıkarıyor.
Umarım yeni oyun motoruna geçiş doğrudur tek ümidim şu an bu.

Hocam işin kötü yanı ne biliyor musunuz, siz modeminizi resetleyip pingi düşürseniz bile hâlâ patates gibi ping çıkartıp takılmaya devam ediyor.

Beni çileden çıkartan bu problem olduğu için oyuna bir süre ara verdim, kendime inancım yükseldiği zaman geri dönmeyi düşünebilirim ancak şu an da olduğum hâlimle mutluyum. Ve ayrıca muhtemelen oyunu bozan şeylerden birisi de bu oyun motorunun yeni mekanikleri işlerken zorlanması diye düşünüyorum.

R6'nın oyun motoru günümüzde eski sayılabilir artık. Ya elden geçirilmesi gerekip optimize edilmesi lazım ya da tamamen temiz bir sayfa açılması gerekiyor. Oyuna yeni gelen her şey oyunu daha da bozuyor. Yeni operatörlerin özellikleri falan tahminimce oyuna çok fazla yük bindiriyor 👍.

Mekanik ve oynanış aynı olacak. Sadece iyileştirme olarak gelecek ve ekstra ücret alınmayacak. Tamamen ücretsiz bir yükseltme olarak gelecek.
2. Operation Health vakası olmaz inşallah. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Operation Health vakası olmaz inşallah. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Operation Health çok iyiydi bu arada. Neden böyle dediniz?

R6 extraction motoru = FPS düşmesi.

Bu oyunu düşük sistemlerle bile rahat oynayabilen oyuncular var, herkese hitap ediyor. Extraction motoru doğrudan gelirsen çok sıkıntı çekerler. R6 extraction gerçekten sağlam sistem isteyen oyun ancak optimizasyonu Vulkan sayesinde güzel çalışıyor. Extraction'daki Vulkan, Siege'dekinden iyi çalışıyor deneyimime göre. Eğer ki gerçekten motor değişimi bu şekilde olursa DirectX'e son verebilirler, Extraction DirectX ile çalışmıyor çünkü hiçbir şekilde. Bakalım düşük sistemler için nasıl bir yol izleyecekler. Oyuncu kaybetmek istemiyorlarsa biraz önem vermeleri lazım malum ne zaman büyük büyük bir güncelleme olsa oyunlarda çok sıkıntı çıkıyor. Örnek olarak Overwatch 2 ve CS2.

R6 extraction motoru = FPS düşmesi.

Bu oyunu düşük sistemlerle bile rahat oynayabilen oyuncular var, herkese hitap ediyor. Extraction motoru doğrudan gelirsen çok sıkıntı çekerler. R6 extraction gerçekten sağlam sistem isteyen oyun ancak optimizasyonu Vulkan sayesinde güzel çalışıyor. Extraction, Siege'deki Vulkan'dan daha iyi çalışıyor. Eğer ki gerçekten motor değişimi bu şekilde olursa DirectX'e son verebilirler, Extraction DirectX ile çalışmıyor çünkü hiçbir şekilde. Bakalım düşük sistemler için nasıl bir yol izleyecekler. Oyuncu kaybetmek istemiyorlarsa biraz önem vermeleri lazım malum ne zaman büyük büyük bir güncelleme olsa oyunlarda çok sıkıntı çıkıyor. Örnek olarak Overwatch 2 ve CS2.
Hocam o oyundaki kadar ağır grafikleri olmayacaktır. Sonuçta R6'nın motoru 10 yıllık bir motor.

Operation Health çok iyiydi bu arada. Neden böyle dediniz?
Hocam oyun bildiğiniz bozulmuştu. Videoda da bunu anlatıyor zaten. Ayrıca o güncellemeden sonra Rainbow Six Siege gün yüzü görmedi bildiğiniz. Operatörlere saçma sapan dengeleyici güncellemeler falan geldi. Gelen operatörler bildiğiniz oyunun dengesi ile falan oynadı. Çok saçmalamaya başlamışlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı