Rainbow Six: Siege yeni bir oyun motoruna geçiyor!

R6 extraction motoru = FPS düşmesi.

Bu oyunu düşük sistemlerle bile rahat oynayabilen oyuncular var, herkese hitap ediyor. Extraction motoru doğrudan gelirsen çok sıkıntı çekerler. R6 extraction gerçekten sağlam sistem isteyen oyun ancak optimizasyonu Vulkan sayesinde güzel çalışıyor. Extraction, Siege'deki Vulkan'dan daha iyi çalışıyor. Eğer ki gerçekten motor değişimi bu şekilde olursa DirectX'e son verebilirler, Extraction DirectX ile çalışmıyor çünkü hiçbir şekilde. Bakalım düşük sistemler için nasıl bir yol izleyecekler. Oyuncu kaybetmek istemiyorlarsa biraz önem vermeleri lazım malum ne zaman büyük büyük bir güncelleme olsa oyunlarda çok sıkıntı çıkıyor. Örnek olarak Overwatch 2 ve CS2.

R6'nın oyun motorunun değişmesi gerekiyor hocam çünkü son yenilikleri bariz kaldıramamaya başlayacaktır. Son gelen operatörler, yeni özellikler ve yeteneklerle birlikte hafifçe çatırdamaya başladı bile. Sürekli ani FPS droplar, paket kayıpları ve ping değerlerinin göğe çıkması vs. bunlar kendini çok belli etti.

Tahminimce R6 Extraction'un motorunu biraz cilalayıp oyuna getirecekleri yönünde, bire bir getirmeyeceklerdir. Ayrıca yan oyunun aksine Online odaklı olduğu için grafikleri yine o kadar fazla olmaz diye düşünüyorum.

Hocam oyun bildiğiniz bozulmuştu. Videoda da bunu anlatıyor zaten. Ayrıca o güncellemeden sonra Rainbow Six: Siege günyüzü görmedi bildiğiniz. Operatörlere saçma sapan dengeleyici güncellemeler falan geldi. Gelen operatörler bildiğiniz oyunun dengesi ile falan oynadı. Çok saçmalamaya başlamışlardı.

Hocam Operation Health dediğiniz sezon Jackal ve Mira'nın oyuna geldiği sezon mu? Sezonların isimlerini unuttum ancak olan olayları söylerseniz yorum yapabilirim :D.

R6'nın oyun motorunun değişmesi gerekiyor hocam çünkü son yenilikleri bariz kaldıramamaya başlayacaktır. Son gelen operatörler, yeni özellikler ve yeteneklerle birlikte hafifçe çatırdamaya başladı bile. Sürekli ani FPS droplar, paket kayıpları ve ping değerlerinin göğe çıkması vs. bunlar kendini çok belli etti.

Tahminimce R6 Extraction'un motorunu biraz cilalayıp oyuna getirecekleri yönünde, bire bir getirmeyeceklerdir. Ayrıca yan oyunun aksine Online odaklı olduğu için grafikleri yine o kadar fazla olmaz diye düşünüyorum.

Hocam Operation Health dediğiniz sezon Jackal ve Mira'nın oyuna geldiği sezon mu? Sezonların isimlerini unuttum ancak olan olayları söylerseniz yorum yapabilirim :D.
Yok hocam. Y2S2'yi direkt sadece oyunu geliştirmeye adadılar. Hiç yeni içerik gelmedi. O sezon gelecek operatörler diğer sezonlarda geldi.

Yok hocam. Y2S2'yi direkt sadece oyunu geliştirmeye adadılar. Hiç yeni içerik gelmedi. O sezon gelecek operatörler diğer sezonlarda geldi.

Evet evet dediğiniz sezonu hatırladım hocam. Benim düşünceme göre R6 Jackal ve Mira'nın gelmesiyle bozulmaya başlamıştı, başta belli etmese de bu yıllarda kendini aşırı şekilde belli etti bence. Olmayacak karakterlere nerfler ve bufflar atıldı, içerideki dengeyi mahvettiler.

Ela ve Melusi gibi güçlü karakterlere getirdiği nerflerden sonra çok ağız dolusu laf ettim Ubisoft'a. Beraberinde yanan bir sürü operatör oldu. Melusi gibi cep herkülü bir karakteri Montagne ile aynı hıza çektiler ve berbat bir karakter yaptılar. Zofia ve birkaç karakteriz gizli pasif özelliklerini kaldırmaları da işin tuzu biberi oldu.

Geçen seneydi sanırım bu değişiklikler ama o kadar bela okudum ki ne zaman yapıldığını unuttum. Melusi, Zofia ve Ela'nın hakkını çok yediler. 1 Hız ile Zofia oynamayı bıraktım, Sledge gibi bir karakteri de 1'e çektikten sonra hiç oynamadım.

Evet evet dediğiniz sezonu hatırladım hocam. Benim düşünceme göre R6 Jackal ve Mira'nın gelmesiyle bozulmaya başlamıştı, başta belli etmese de bu yıllarda kendini aşırı şekilde belli etti bence. Olmayacak karakterlere nerfler ve bufflar atıldı, içerideki dengeyi mahvettiler.

Ela ve Melusi gibi güçlü karakterlere getirdiği nerflerden sonra çok ağız dolusu laf ettim Ubisoft'a. Beraberinde yanan bir sürü operatör oldu. Melusi gibi cep herkülü bir karakteri Montagne ile aynı hıza çektiler ve berbat bir karakter yaptılar. Zofia ve birkaç karakteriz gizli pasif özelliklerini kaldırmaları da işin tuzu biberi oldu.

Geçen seneydi sanırım bu değişiklikler ama o kadar bela okudum ki ne zaman yapıldığını unuttum. Melusi, Zofia ve Ela'nın hakkını çok yediler. 1 Hız ile Zofia oynamayı bıraktım, Sledge gibi bir karakteri de 1'e çektikten sonra hiç oynamadım.
Sledge'in 1 hız olması çok gereksizdi. Zaten SMG-11'i aldın. Fakat Zofia nerflerine hak veriyorum. 3 hız olup birde Ash'den kat kat daha iyi olma ve self-revive çok OP'ydi. 1 hız olmasada 2'ye düşürebilirdi.

Sledge'in 1 hız olması çok gereksizdi. Zaten SMG-11'i aldın.

Ya onu geçtim, Vigil gibi Caveria alternatifi roamer bir karakteri hangi zeka ürünü 2 hıza çekti? Vigil dediğimiz karakter atik ve arkacı tarzda bir karakterdi. Onu da mahvettiler, oynadığım her karakteri mahvettiler.

Aynı şey Ela ve Melusi için de geçerli. Bu karakterler Caveira alternatifi mükemmel roamerlardı ancak Ubisoft sağ olsun bu karakterlerin de içinden geçti. Ela yine bir nebze oynanılabilir ancak Melusi şu an o kadar güçsüz ki hiç oynanmaz gözümde.

Onun dışında kendine ait özelliği olan Frost'u aşırı useless bıraktılar, birçok söylemem gereken şey var böyle ama inanın hangi birisini söyleyeyim de laf edeyim. Ubisoft'un dengeleme ekibinden bazıları Riot ile iş birliği yapmış sanırım.

Operation Health haricinde bana kalırsa o yıl sağlam operatörler geldi fakat geldiği vakit oyunun dengesini bozacak kadar güçlü ve daha sonrada oyun dengesini bir daha bozacak güncellemeler ile oyunun içine ettiler. Senelerdir bir türlü rekabet ortamını dengeleyemediler. Ya olduğu gibi bıraksalardı ya da yenilikleri hiç getirmeseler daha iyi olurdu. Örnek veriyorum Maverick ve Clash karakteri geldiği dönem tam bir eziyetti. Yav abi Maverick kücüçük delikten adam öldürüyor. Clash desen attack karakterlerini hayattan bezdiriyordu. Hiç mi bu karakterlerin oyun dengesini nasıl bozduğunu düşünmediniz ben anlamıyorum. Bir veya iki sezon sonra da karakterleri kullanılamaz hale getiriyorlardı. Abi ne anladık o karakteri oynamadan bu seferde.

Ben olsam TR sunucusunda oynamazdım.

Gerçekten bu mahvoluşun başlangıcı Jackal ve Mira. Oyunun dengesi tersine dönmüştü bildiğin.

Yeni konular

Geri
Yukarı