RAM 16 GB yapılırsa FPS artışı olur mu?

ArdaSungur66

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. PC'mde ASUS 1050 Ti AMD Ryzen 5 2600 4 GB ekran kartı 8 GB RAM var RAM'ı 16 yapmak istiyorum. Oyun FPS'lerinde değişiklik olur mu? 16 GB RAM olsa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamünaleyküm. PC'mde ASUS 1050 Ti AMD Ryzen 5 2600 4 GB ekran kartı 8 GB RAM var RAM'ı 16 yapmak istiyorum. Oyun FPS'lerinde değişiklik olur mu? 16 GB RAM olsa?

Çok fazla FPS artacağını düşünmüyorum ama Alt Tab daha hızlı atarsınız performans artar ama FPS çok artmaz 2 3 FPS belki daha fazla da olabilir.

RAM'in boyutu etkilemez fakat tek kanal veya çift kanal olması etkiler eğer tek 8 GB belleğiniz varsa yanına bir 8 GB daha takarsanız evet performans artışı olur.

Tabii ki olur hocam hem de büyük ölçüde benim de 8 GB RAM vardı 16 GB rama yükselttim büyük ölçüde oyunlarda farkı gördüm.

Çift kanala geçmeniz bariz bir artış sağlayacaktır. AMD Ryzen CPU'lar çift kanal bellek ile çok daha performanslı çalışmakta. Ek olarak günümüzde 8 GB RAM artık en alt değer sayılmaya başlandığı için 8 GB'tan fazla kullanan oyunlarda bariz bir rahatlama yaşayacaksınız.

Geri
Yukarı