RAM 16 GB'dan 32 GB'a yükseltince sistem açılmaz oldu

batuhan1989

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
g-skill 16gb ddr 3000
SSD veya HDD modeli
1 tb kingston
Ekran kartı
rx 670 8 gb
Anakart
msi 370 gaming plus
İşlemci
amd ryzen 5 1500x
Merhaba iyi günler herkese, 16 GB bir sistemim vardı Assetto Corsa oyunu için 16 GB daha ekleme yapmak istedim fakat 16 GB daha takınca sistem ilk acılıyor sonrasında acılmıyor Power tuşuna bastıkdan sonra siyah ekranda kalıyor. Tek başına 16 GB de acılıyor problem yok. 32 GB yapınca sistem ilk acılıyor sonra kapagımda daha da acılmıyor. Gerçekten işin içinden cıkamıyorum cok fazlada bilgim yok defalarca goturdum ama sonuç alamadım.

-BIOS Update yapıldı defalarca.
-RAM'ler temizlendi ve başka makinelarda denendi sorun yaşanmadı (ayrı ayrı tek tek denendi)
-RAM MHz'ler aynı - aynı marka aynı seri.

Sistemim:
-AMD Ryzen 5 1500X işlemci.
-MSI X370 Gaming Plus anakart.
-RX 570 8 GB ekran kartı.
-16 GB DDR4 3000 MHz RAM (yükseltmek istedigim X2)
-600W Power.
-Sulu soğutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
tek ram takılıykenmi yapıyım cift ram takılıykenmi ( çift olunca ilk acılıyor veya acılmıyor )
Her 2 sinide takın eğer açılıyorsa dediğimi yapmaya çalışın olmuyorsa bir tanesini takın diğerininde normal görselini çekip ekleyin.

Her 2 sinide takın eğer açılıyorsa dediğimi yapmaya çalışın olmuyorsa bir tanesini takın diğerininde normal görselini çekip ekleyin.
öncelikle geç dönüş yaptıgım için özür dilerim. tüm istediklerinizi gonderdim sanırım.

öncelikle geç dönüş yaptıgım için özür dilerim. tüm istediklerinizi gonderdim sanırım.
önce tek ramla çalıştırdım cpu-z programını acıp goruntusunu cektım
sonrasında çift ram ile çalıştırdım tekrar goruntusunu cekip attım

Dosya Ekleri

• ç,ç.jpg
    ç,ç.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.5711.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.5711.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.57iğ.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.57iğ.jpg
    128,6 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.57.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-01-05 saat 13.02.57.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 27
  • öşiö.jpg
    öşiö.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 28
  • öÖ.jpg
    öÖ.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 26
  • öiö.jpg
    öiö.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 20
  • çç.jpg
    çç.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 17
Ramlar aynı gözüküyor. Slot 4 de tek ram takıp sadece o slotu dener misiniz? Ben şuan anakartan şüpheleniyorum. Slotlardan sıkıntı olabilir.

RAM'lar aynı gözüküyor. Slot 4 de tek RAM takıp sadece o slotu dener misiniz? Ben şu an anakartan şüpheleniyorum. Slotlardan sıkıntı olabilir.

Şu an tek 4.slot taktim denedim acilmadi.

Simdi 1.slot denedim açıldı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    189,1 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
İki RAM'i de denedin mi bu slotta?

Eğer denediysen ve açılmadıysa ben olsam sorun anakart derdim. Ama 4. slot tek başına çalıştırıyor mu normalde, tam bir şey diyemiyorum ama açmalı bildiğim kadarıyla.

Kasayı tamirci ye götürüp deneyebilirsiniz.

Şu an tek 4.slot taktim denedim acilmadi.

İki RAM'i de denedin mi bu slotta?

Eğer denediysen ve açılmadıysa ben olsam sorun anakart derdim. Ama 4. slot tek başına çalıştırıyor mu normalde, tam bir şey diyemiyorum ama açmalı bildiğim kadarıyla.

Kasayı tamirci ye götürüp deneyebilirsiniz.

Defalarca goturdum 1 ay sırtımda taşıdım desem yeridir kimse sorunu çözemedi. 4. slotta taktım acılmadı. 1.slotta taktım ilk denememde hemen açıldı hatta Windows'a girdigim zaman 2 RAM'da takılıyken 32 RAM gozukuyor ama kullanılabılır sadece 16 diyor.

Neden sadece 16 diyor ki? İlginç dost. Sıkıntılı bir durum. Dediğim gibi ben you y anakartan kullanıyorum. Garantisi bitti mi? Eski mi kart?

Neden sadece 16 diyor ki? değerli dost. Sıkıntılı bir durum. Dediğim gibi ben sen y anahattan Tercüme. Garantisi mi bitti?
bilgisayarcıdan 1.5 ay once topladım belki 1 aydırdda goturup getırıyorum ne zaman 2. ram taktım başladı sıkıntı. defalarca goturdum sorunu cozemedı en son ben dedım anakart bozuk değiş diye

Geri
Yukarı