RAM Aldım Taktım ve Bilgisayar Açılmıyor!

MY49

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 GB RAM bulunuyordu. Yeni 4 GB RAM aldım gittigidiyor.com'dan. Ancak RAM'i taktığımda bilgisayar açılmadı. Uzun bir bip sesi veriyor ve susuyor ve sonra tekrar veriyordu. Hep böyle gidiyordu açık kalınca bilgisayar. Bende kapatmak zorunda kalıyordum. Eski RAM'i iki slotta da denedim. Her iki slotta da eski RAM'im çalıştı. Yani slotlarda sorun yok. Yeni RAM'i her iki slotta da denedim açılmadı bilgisayar. Aynı bip olayı oldu. Tek başına taktım yeni RAM'i ancak yine aynı olayı yaşadım. Sorun nedir?

Yanlış Bilgilendirme
İşlemcinizin desteklemediği ram kullanıyor olabilirsiniz. Belkide ram bozuktur. DDR2 kullanıyorsanız taktığınız ram DDR3 olabilir. Son olarak sisteminizi yazarsanız daha iyi olur.

İşlemcinizin desteklemediği ram kullanıyor olabilirsiniz. Belkide ram bozuktur. DDR2 kullanıyorsanız taktığınız ram DDR3 olabilir. Son olarak sisteminizi yazarsanız daha iyi olur.
DDR konusunda endişeniz olmasın. Anakart ve RAM'ler DDR3'tür. İşlemci konusunu da bilmiyorum doğrusu. Sistemi yazmak yerine farklı bir yöntem yapsak olmaz mı? Yani AIDA64 ile HTML dosyası oluşturup buradan yollasam..?

Anakartın desteklediği RAM olmayabilir. Bu tip sorunlar BIOS güncelleştirmeleriyle aşılabiliyor. En kötü ihtimal RAM bozuktur.

Sorununuz ile ilgili görsel koyarsanız, sisteminizi ve aldığınız RAM'i yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Anakartın desteklediği RAM olmayabilir. Bu tip sorunlar BIOS güncelleştirmeleriyle aşılabiliyor. En kötü ihtimal RAM bozuktur.

Sorununuz ile ilgili görsel koyarsanız, sisteminizi ve aldığınız RAM'i yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
Aldığım RAM: Kingston 4GB 1333Mhz DDR3 CL9
Sorununuz ile görsel koyun derken nasıl bir görsel koyabilirim ki?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı