Yeni ram taktım bilgisayar açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Gür

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Ben 4gb 1333mhz Ram'e sahibim. Adı Trium du sanırım çok değişik anlamadım.
Gittigidiyordan 4GB 1333MHZ Hi-Level ram aldım. 2. Slota taktım ve görüntü gelmiyordu. Eski ram' imi çıkardım yenisini taktım, yine aynıydı. Bios güncellememiştim acaba ondan olabilirmi? Ram imi geri verdim fakat yeniden almak istiyorum. Aynı sorunu yaşamamak için ne yapabilirim?

Bi de benim 1333mhz ram'im 1033 mhz de çalışıyor. Biostan 1333 e çıkarıyım dedim overclock failed dedi.

Normal bir bilgisayarda 2 ram soketi vardır.
Kullandığım MSI COMBO G41M-P33 anakart modelinde 4 adet ram soketi var. 2 soket DDR2 diğer 2 soket ise DDR3 ram destekliyor. Şuanda DDR3 soketleri kullanıyorum ikisindede 4GB ram takılı.

Yani eğer anakartında hem DDR2 hemde DDR3 ram takılıysa şuanda işlem yapamazsın belkide takılı olan ramleri bile yakabilirsin.

Sana sorum şu
Bilgisayarında DDR2 ile birlikte DDR3 ramide kullandın mı ?

Normal bir bilgisayarda 2 ram soketi vardır.
Kullandığım MSI COMBO G41M-P33 anakart modelinde 4 adet ram soketi var. 2 soket DDR2 diğer 2 soket ise DDR3 ram destekliyor. Şuanda DDR3 soketleri kullanıyorum ikisindede 4GB ram takılı.

Yani eğer anakartında hem DDR2 hemde DDR3 ram takılıysa şuanda işlem yapamazsın belkide takılı olan ramleri bile yakabilirsin.

Sana sorum şu
Bilgisayarında DDR2 ile birlikte DDR3 ramide kullandın mı ?
Şu anki ram DDR3. Aldığım'da DDR3

Yazdım zaten yukarda. DDR3 4GB 1333 mhz. Yeni aldığımda aynı. Bitek o yeni aldığım Hi-level

Okadar da cahil değilim nasıl takılcağını biliyorum :)
Anakartın desteklediği ram modelleriyle şuandaki aldığın ram modeline bir bak illaki uyuşmamazlık vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı