RAM alırken neye dikkat etmeliyiz?

pwomwpw

Decapat
Daha fazla  
Benim Laptop'da 6 GB RAM DDR 3 var ve 8 GB RAM DDR 3 yapamk istiyorum zaten anakart ancak 8 GB RAM'e kadar destekliyor 6 GB RAM yetmiyor yetiyor da biraz prqoram icinca PC cok yavasliyor. Bunun yuzundem 8 GB RAM yapmak istiyorum. RAM alarken nelere dikkat etmeliyim ve PC'de çalışıp calismayacagina nereden anlarim?

Son düzenleme:
CL değerine kaç MHz olduğuna ve anakart uyumluluğuna.

İste nereden anlarim anakart uyuyor mu diye.

Anakart modelini Google'e yaz kendi sitesine gir orada teknik özellikler kısmında hangi tür RAM desteklediğini yazar örneğin:

Gigabyte Elite AX X. X için söyleyeyim Max 6000 MHz DDR5 destekliyor kendi anakartım bu tabii sen kendi anakartının modeline bakacaksın

CL değeri ise gecikme süresidir DDR5 RAM çeşitlerinde CL36 ve CL40 mevcut çoğunlukla bu değerler DDR4 RAM'lerde daha düşük de olabilir bunlar ms bazında olacağı için çok aman aman fark etmiyor MHz değeri ile anakart değerlerin tutuyorsa kaç GB olacağı tamamen sana kalmış.

CPU-Z gibi bir uygulama ile bana mainboard bilgilerini verirsen yardımcı olurum sana ne lazım olacaksa

Anakart modelini Google'e yaz kendi sitesine gir orada teknik özellikler kısmında hangi tür RAM desteklediğini yazar örneğin:

Gigabyte Elite AX X. X için söyleyeyim Max 6000 MHz DDR5 destekliyor kendi anakartım bu tabii sen kendi anakartının modeline bakacaksın.

CL değeri ise gecikme süresidir DDR5 RAM çeşitlerinde CL36 ve CL40 mevcut çoğunlukla bu değerler DDR4 RAM'lerde daha düşük de olabilir bunlar ms bazında olacağı için çok aman aman fark etmiyor MHz değeri ile anakart değerlerin tutuyorsa kaç GB olacağı tamamen sana kalmış.

CPU-Z gibi bir uygulama ile bana mainboard bilgilerini verirsen yardımcı olurum sana ne lazım olacaksa.

Aga CPU Z indirdim acinca mavi ekran veriyor PC'nin kendisindede oyun oynuyorum drekt mavi ekran veriyor ne yapmam gerekli?

Geri
Yukarı