RAM arttırmak bilgisayarı otomatik olarak 64 Bit'e yükseltir mi?

KenanYusuf

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bende 2 GB RAM var ve 32 Bit bilgisayarım var ve 4 GB RAM almayı düşünüyorum ama sanırım 32 Bit bilgisayarlar Max 4 GB RAM destekliyor. Yani RAM alsam PC'yi kendim mi 64 Bit yapmam gerekiyor? Yani bir de benim başka bir laptop vardı, 6 GB RAM'i vardı. O RAM yandı, 2 GB'ye düştü ve sistem otomatik olarak 32 Bit oldu. Onun gibi, RAM eklesem 64 Bit olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, işlemcinizinde 64 bit mimariyi desteklediğinden emin olun. Eğer desteklemiyorsa RAM'in yetmesi bir şey fark ettirmiyor.

64bit mimari için en az 4GB ram gerekli.

Eğer şartları karşılıyorsa bilgisayarınıza format atıp yeniden 64bit olarak kurulum yapmanız gerekli.
işlemcim 64 bit destekliyo format atmak için flash bellek mi gerekiyor

Evet ama onlar Windows 8.1 de gösteriyor ama ben Windows 10'a geçerken 64 Bit yapmak istiyorum önce 8.1'i 64 Bit yapıp sonramı Windows 10'a geçmem lazım.
Siz mantığı hiç anlamamışsınız hocam biraz YouTube'da falan videoları izlemenizi öneririm işin içine boot,UEFI Legacy falan girince kafanız karışabilir bu yüzden bilen bir arkadaşınız falan varsa ona yaptırın yada kendiniz iyi araştırıp anlayın mantığı aksi takdirde ek sorunlar yaşarsınız.

Siz mantığı hiç anlamamışsınız hocam biraz YouTube'da falan videoları izlemenizi öneririm işin içine boot, UEFI legacy falan girince kafanız karışabilir bu yüzden bilen bir arkadaşınız falan varsa ona yaptırın ya da kendiniz iyi araştırıp anlayın mantığı aksi takdirde ek sorunlar yaşarsınız.

Ben format flashı hazırladım BIOS'umda eski tipten ama nasıl flashtan format atacağımı biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı