RAM bellek fiyatlarındaki artış

Mrkara41

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ekran kartları bir kenara bu RAM belleklerde son bir yıldır ikiye katlandı kimse buna bakmıyor galiba bugün 16 GB 3000 MHz RAM almak normal koşullarda 400-450 ₺ olmalıydı en uygun 630 ₺ civarı bulunuyor. Şu an konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doları bekleyin doları bekleyin dediler. Özellikle 1-2 tane site vardı takip ettiğim, dolarla orantılı şekilde düşürecekler mi diye. Hayır kesinlikle aksine dolar düştükçe fiyatı yükselten siteler var.
Anlayamıyorum.

Doları bekleyin doları bekleyin dediler. Özellikle 1-2 tane site vardı takip ettiğim, dolarla orantılı şekilde düşürecekler mi diye. Hayır kesinlikle aksine dolar düştükçe fiyatı yükselten siteler var.
Anlayamıyorum.
Haklısın dostum birde şöyle bir ayrıntı var yakaladığım Ryzen sistemlerde biraz daha Ram etkisi herkes cebini doldursun diye tüm Ram ler pahalılaştı son dönem abarttılar artık.

Daha 1.5 ay önce Ryzen sistem toplarken 300 TL'ye 8 GB RAM alıp "ileride bir 8 GB daha alırım" diyordum fakat bu gidişle baya bi ertelemem gerekecek herhalde.

Ucuza sistem toplayınca işlemciden pahalı oluyor ki bu çok saçma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı