RAM çalışmıyor, uzun bip sesi hatası veriyor

Supangela

Kilopat
Dostlar RAM'leri çıkardım. Silgi ile sildim. Ayrıyetten üstüne termal macun sürüp bir çelik plaka ile pasif soğutma deneyeyim dedim ama olmadı. Sonra termal macunları sildim. Tamamen eski halinde taktım ancak bilgisayar bu RAM takılı iken açılmıyor. Sürekli olarak uzun bip sesi çıkarıyor. El kitapçığıma göre bellek tazeleme hatası olduğunu düşünüyorum. Bir defasında da 2 kere uzun bip sonrası kapandı. Bunun karşılı ise bellek eşlik hatası gösteriyor. Ne yapmak gerek? Sizce RAM bozuldu mu? Düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar RAM'leri çıkardım. Silgi ile sildim. Ayrıyetten üstüne termal macun sürüp bir çelik plaka ile pasif soğutma deneyeyim dedim ama olmadı. Sonra termal macunları sildim. Tamamen eski halinde taktım ancak bilgisayar bu RAM takılı iken açılmıyor. Sürekli olarak uzun bip sesi çıkarıyor. El kitapçığıma göre bellek tazeleme hatası olduğunu düşünüyorum. Bir defasında da 2 kere uzun bip sonrası kapandı. Bunun karşılı ise bellek eşlik hatası gösteriyor. Ne yapmak gerek? Sizce RAM bozuldu mu? Düzeltebilir miyim?
BIOS pilini çıkart yeniden dene, eğer olmazsa RAM arıza yapmış olabilir

BIOS pilini çıkart yeniden dene, eğer olmazsa RAM arıza yapmış olabilir

Fayda etmedi, olumsuz.
Bir şey daha keşfettim. Bilgisayar BIOS pili yokken açılıyor ve çalışıyor sorunu yok. Ancak ayarlar sıfırlanmıyor. Önceden BIOS pili takılı iken çıkarıp bekledikten sonra tekrar takında Default ayarlara dönerdi. Şimdi ise pil yokken Bilgisayar gücünü kesmek gerekiyor sıfırlamak için. Başka türlü sıfırlanmıyor.
Yeni bir bellek aldım Sorun Kalmamıştır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı