RAM CL değeri öğrenme

Red Baron

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, laptopuma RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat alacağım RAM'in mevcut modülle uyumlu olması gerek. Samsung marka 8 GB DDR4 2666 MHz bir modül var şu anda. Fakat CL değerini bulamadım.

Screenshot_1.png

CPU-Z verisi bu şekilde. Görüldüğü gibi birden fazla latency değeri veriyor. Sorum şu: Bendeki RAM'in CL değeri ne ve kaç CL RAM almalıyım?

Merhabalar, laptopuma RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat alacağım RAM'in mevcut modülle uyumlu olması gerek. Samsung marka 8 GB DDR4 2666 MHz bir modül var şu anda. Fakat CL değerini bulamadım.

Eki Görüntüle 753107

CPU-Z verisi bu şekilde. Görüldüğü gibi birden fazla latency değeri veriyor. Sorum şu: Bendeki RAM'in CL değeri ne ve kaç CL RAM almalıyım?
Yanlış bakmışım. En yüksek hızda çalışan belleği birinci sandım. Bende öyle gözüküyor en azından. En yüksek hızda çalışan belleğin gecikme değeri baz alınır.

Hepinize teşekkürler. Hiçbir zaman tam garantisi olmadığını biliyorum ama birebir aynı değerlerde farklı marka RAM kullanımı mümkün mü? Crucial ve Kingston buldum, elimdeki RAM OEM olduğundan bulamıyorum.

2666 MHz ve CL19 ise çok büyük ihtimalle çalışır. Attığım Crucial tam ideal. Kingston'ı bilmiyorum.

RAM'iniz normalde bu ama Türkiye'de yok.

Geri
Yukarı