RAM değişimi FPS arttırır mı?

MathRandom

Femtopat
Sistemimde G.Skill 16 GB(2x8) 3000MHz RAM'ler takılı. Bu RAM'leri 3600 MHz yaparsam FPS'im artar mı? Artarsa ne kadar artar? Ayrıca mevcut RAM'lerimi satsam ne kadar eder? Değiştirmeye değer mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde G.Skill 16 GB(2x8) 3000MHz RAM'ler takılı. Bu RAM'leri 3600 MHz yaparsam FPS'im artar mı? Artarsa ne kadar artar? Ayrıca mevcut RAM'lerimi satsam ne kadar eder? Değiştirmeye değer mi sizce?

FPS artışı olur tabii ki. 3000 ile 3200 arasında bile 4-5 FPS fark var. Bununla ilgili videoları inceleyebilirsin. Değiştirmeye değer mi soruna gelirsek aradaki FPS farkına bağlı.

Red dead redemption2 için 8gb ramden 16gb ram”e geçiş yaptım o donmalar kasmalar bitti gtx970 ekran kartı kullanıyorum high ayarlarda 40 fps bitirdim oyunu.

@Rogfan123 tek kanal RAM'den çift kanala geçmek ile yalnızca frekans yükseltmesi arasında ciddi bir fark var. Günümüzde tek slot RAM kullanmak ben düşük performans ve akıcı olmayan oyun deneyimi istiyorum demekle eşdeğer.
Hocam bende i5 6402p işlemcili bilgisayar var sistemimin yetmediği dedi god of war oyununu hafif bir darboğazla normal grafik ayarlarında 40fps de bitirdim.

Red Dead Redemption2 için 8 GB RAM'den 16 GB ram”e geçiş yaptım o donmalar kasmalar bitti GTX970 ekran kartı kullanıyorum high ayarlarda 40 FPS bitirdim oyunu.

Arkadaşta zaten 8x2 16 GB 3000 MHz RAM var 3600 MHz geçsem performansım artar mı diyor. Tek slot RAM'den çift slot farkını sormuyor ki.

@Rogfan123 God of War biraz ağır bir oyun, konsoldan geldiği için optimizasyonu da harika sayılmaz. Hafif darboğaz olması normaldir elindeki işlemcinin 4/4 yapıda olması açık dünya oyunlarda sıkıntı yaratabilir. İşlemci yükselteceğin zaman aklında olsun reel çekirdek kadar sanal çekirdek sayısı da önemlidir. O sokete uygun bir 4/8'e geçersen yük ve darboğaz azalır.

@Rogfan123 God of War biraz ağır bir oyun, konsoldan geldiği için optimizasyonu da harika sayılmaz. Hafif darboğaz olması normaldir elindeki işlemcinin 4/4 yapıda olması açık dünya oyunlarda sıkıntı yaratabilir. İşlemci yükselteceğin zaman aklında olsun reel çekirdek kadar sanal çekirdek sayısı da önemlidir. O sokete uygun bir 4/8'e geçersen yük ve darboğaz azalır.
Sağol.

Geri
Yukarı