Çözüldü RAM değişimi sonrası bilgisayar açılmadan kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bithynian

Hectopat
Merhaba,
2X Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz CL16 RAM'leri söküp 2X Adata XPG Gammix Duo 16 GB 3200MHz CL16 RAM'leri taktım. PC açılmadan sürekli reset atınca eski RAM'leri taktım ancak aynı problem devam etti. Ben bir çözüm üretemedim yardımcı olabilir misiniz?

Geri kalan sistem özellikleri:
ASUS RTX 3060 Ti.
AMD Ryzen 5 5600.
ASRock B450M Pro4.
1X M.2 SSD.
1X SATA SSD.
1X SATA HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Açılmadan kastınız ne tam olarak hangi ekrandayken reset atıyor? BIOS sıfırlama yaptınız mı RAM değişiminden sonra, bir de güvenli modda başlatmayı deneyin.

Hocam silgiyle RAM'lerin sarı yüzeyini sildim, ekran kartını çıkartıp taktım halloldu. Vallahi keramet silgideymiş. :D
Açılmadan kastınız ne tam olarak hangi ekrandayken reset atıyor? BIOS sıfırlama yaptınız mı RAM değişiminden sonra, bir de güvenli modda başlatmayı deneyin.

Hocam silgiyle RAM'lerin sarı yüzeyini sildim, ekran kartını çıkartıp taktım halloldu. Vallahi keramet silgideymiş. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı