RAM değişimi sonrası fare takılıyor

Baelor

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Dell vostro 3671
İşlemci
i3 9. Nesil
Dell Vostro 3671 masaüstü PC kullanıyorum. Bugün RAM yükseltmesi yaptım. 16x2 Corsair 16 GB Vengeance LPX 3200MHz CL16 DDR4 RAM taktım. Ama bilgisayarı açtığımdan bu yana ara ara mouse takılmaya başladı.
Daha önce böyle bir sorun yoktu. Bilgisayarımdan çıkarttığım RAM'ler 2400 MHz'di. Şu an 3200MHz taktım bir sorun olmayacağı söylenmişti.

Mouse takılmaları ara ara oluyor çok sık değil ama can sıkıyor haliyle.
Bunun RAM'ler ile bir alakası var mı acaba uyumlu mu değiller yoksa RAM'leri takarken bir kabloya vs. dokunduğum için mi olmuştır fikirleriniz nedir?

AIDA bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam farenizi harici bir bilgisayarda denediniz mi? Ya da başka bir fareyle mevcut bilgisayarda deneme yapmayı?

Başıma geldiği için söylüyorum. 2 yıldır kullandığım fare bir sabah CS maçımın ortasında kafayı yemişti. Sonrasında oyun bitimi normal kullanım esnasında dediğinize benzer takılmalar oluyordu lakin oyunlarda kendini direkt belli ediyordu. Belki farenizde de bir kusur oluşmuş olabilir.

Anakartınızın teoride RAM'ler ile bir uyum problemi yok.

Eğer fare de değilse problem RAM'lerde olup olmadığını tespit etmek adına eski RAM'leri takıp fare performansına bir daha bakın.

Bir de anakart değil kasa modelini belirtmişsiniz.

Anakart modeli: 01w26n

Farklı mouse kullandım durum aynı. Eski ramleri kullanma şansım yok.

Aldığım ramler XMP ile 3200 mhz veriyormuş benim anakart desteklemiyor. Şuan 2133mhz alıyorum bununla alakalı olabilir mi sorun?

Anakart modeli: 01w26n

Farklı mouse kullandım durum aynı. Eski ramleri kullanma şansım yok.

Aldığım ramler XMP ile 3200 mhz veriyormuş benim anakart desteklemiyor. Şuan 2133mhz alıyorum bununla alakalı olabilir mi sorun?
Ramin düşük MHz çalışması problem oluşturmamalı.

Geri
Yukarı