RAM değişimi sonrası gelen bip sesi

Gokhan.gknn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Eczacılık
Bilgisayarın RAM'lerini değiştirdim bilgisayarı açtıktan sonra sürekli bip sesi gelmeye başladı. Ekrana hiç görüntüde gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli Ses--------------Güç kaynağı arızası
Birçok kısa Bip-----------Anakart arızası
1 Uzun-------------------Bellek tazelenmesinde hata
1 Uzun 1 Kısa-----------Anakart veya bios çipi hatası
1 Uzun 2 Kısa-----------Ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip switch kaynaklı)
1 Uzun 3 Kısa-----------Ekran kartı arızası
2 Uzun 1 Kısa-----------Ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)
2 Kısa--------------------Bellek eşlik hatası (parity)
3 Kısa--------------------Belleğin ilk 64kb lık bölümünde hata
4 Kısa--------------------Timer hatası
5 Kısa--------------------İşlemci hatası
6 Kısa--------------------Klavye işlemcisi hatası
7 Kısa--------------------İşlemci hatası
8 Kısa--------------------Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 Kısa--------------------Bios rom hatası
10 Kısa-------------------Cmos okuma/yazma hatası
11 Kısa-------------------Tampon bellek hatası (cache)

Bunu buldum. Sizden gelen bip sesleri ne şekilde? En basitinden kendi bilgisayarımdaki RAM'i 775 soket eski bir anakarta taktığımda uzun bip sesi aldım. Tek slot 8 GB desteklemediğinden dolayı.

sistem özelliklerini, anakart modeli dahil olarak atar mısınız?
anakart p4m900m2 intel core 2duo 4400 160gb harddisk 3gb ram 400wat psu
Tam oturtmamışsınızdır.
elimde 4 tane ram var belki en az 40 kez sokup takmışımdır tek tek denedim yerlerini değiştirip denedim sistemi söktüm geri taktım gene olmadı
Sürekli Ses--------------Güç kaynağı arızası
Birçok kısa Bip-----------Anakart arızası
1 Uzun-------------------Bellek tazelenmesinde hata
1 Uzun 1 Kısa-----------Anakart veya bios çipi hatası
1 Uzun 2 Kısa-----------Ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip switch kaynaklı)
1 Uzun 3 Kısa-----------Ekran kartı arızası
2 Uzun 1 Kısa-----------Ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)
2 Kısa--------------------Bellek eşlik hatası (parity)
3 Kısa--------------------Belleğin ilk 64kb lık bölümünde hata
4 Kısa--------------------Timer hatası
5 Kısa--------------------İşlemci hatası
6 Kısa--------------------Klavye işlemcisi hatası
7 Kısa--------------------İşlemci hatası
8 Kısa--------------------Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 Kısa--------------------Bios rom hatası
10 Kısa-------------------Cmos okuma/yazma hatası
11 Kısa-------------------Tampon bellek hatası (cache)

Bunu buldum. Sizden gelen bip sesleri ne şekilde? En basitinden kendi bilgisayarımdaki RAM'i 775 soket eski bir anakarta taktığımda uzun bip sesi aldım. Tek slot 8 GB desteklemediğinden dolayı.
bircok kisa bip geliyor benden ama anakartla ilgili birsey yapmadim sadece rami değiştirdim çıkan sonuç

Sisteme görüntü mause falanda görmüyor biosada giremiyorum psuyu değiştirdim olmadı ramleri kac kez değiştirdim olmadi onboard kullandim başka ekran karti taktim sistemi komple söktüm gene olmadı belki biryerini takmamisimdir diye ama gene olmadi

Anakartınızın üreticisinin sitesinden ilgili modelin BIOS u için son sürümü indirerek anakartınızın kullanma kılavuzunda yer alan yönergeleri izleyerek güncelleyin sorun çözülecektir.

Belekleri yuvalara takmak için her kombinasyonu deneyin. Bende PSU değiştirmiştim yakın zamanda bellekleri aynı dizilişte takmama rağmen çalışmadı. Sonra dizilişlerini değiştirmeye başladım ve uygun dizilişte açıldı.

Anakartınızın üreticisinin sitesinden ilgili modelin BIOS u için son sürümü indirerek anakartınızın kullanma kılavuzunda yer alan yönergeleri izleyerek güncelleyin sorun çözülecektir.
sistem açılmıyor ki power tuşuna basiyorum kasanin fanlari dönüyor ama ekrana görüntü mausun isigi bile yanmiyor bios ekrani bile gelmiyor

Belekleri yuvalara takmak için her kombinasyonu deneyin. Bende PSU değiştirmiştim yakın zamanda bellekleri aynı dizilişte takmama rağmen çalışmadı. Sonra dizilişlerini değiştirmeye başladım ve uygun dizilişte açıldı.
sorun psudandir diye düşündüm psuyu değiştirdim ramleri tek slot üzerinden denedim olmadi

Anakart markası ne ?
msi p4m900m2-l diye geciyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı