RAM değişimi sonrası mavi ekran hatası

Daha fazla  
Merhaba, dün teknik desteğe açtığım konuda bellekleri test edin uyarısı aldım. Belleklerde hata yok. Belki de silgiyle silmemim etkisi oldu. Minidump dosyaları ve Memtest86 testi ektedir. Kısaca özet geçiyorum. Yeni topladığım bilgisayari bir gün kullandıktan sonra kullandığım tek RAM'i değiştirip farklı RAM'lere geçtim. RAM'ler 3600MHz olduğu için manuel olarak 3600'e çektim ve 5 dakika sonra genel kullanımda mavi ekran hatası aldım. Overclock bilgim yok. XMP'nin önemli olduğunu gördükten sonra XMP açtım ve iki tane daha mavi ekran aldım. Umarım BIOS sürümüyle ilgili bir sorun çıkmaz çünkü yeni BIOS sürümü bir süre kullanmak zorunda olduğum işlemcimi desteklemiyor.

Minidump dosyaları

Son düzenleme:
1) cFosSpeed kaldırın.

2) AMD Ryzen Master kaldırın.

3) Windows Update sayesinde daha güncel bir sürüme geçiş yapın.

4) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyasını aşağıdan indirip güncellersiniz.

5) Aşağıdaki sürücüyü kurun. (VGA)

6) Aşağıdaki sürücüyü indirin. (Bluetooth)

7) Aşağıdaki rehberi okuyup uygulayın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

8) Klavye ve mouse dahil tüm aygıtları çıkarın ve sonrasında farklı portlara takmaya çalışın. Özellikle de fare ve klavyeyi.

9) Aşağıdaki sürücüyü kurun. (LAN)

10) Kaspersky gibi güçlü antivirüs yazılımlarından biri ile sisteme tam tarama yapmanızı öneririm.

NOT: Kaldırın dediğim uygulamaları tüm adımları uyguladıktan sonra geri yükleyebilirsiniz. Bu arada sorun çözülürse geri dönüp sorununuzun çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı