RAM ekleme sonradan yapılabilir mi?

Bütçe
450

hasan0001

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem kuruyorum ama bütçem sınırlı olduğu için RAM'im 8 GB. İlerleyen zamanlarda aynı RAM'den bir tane daha alsam ekleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni bir sistem kuruyorum ama bütçem sınırlı olduğu için RAM'im 8 GB. İlerleyen zamanlarda aynı RAM'den bir tane daha alsam ekleyebilir miyim?

Ekleyebilirsin. Ama MHz ve CL değerleri aynı olmaz ise sıkıntı çıkartabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an güncel DDR4 anakartlarda minium 2 adet RAM slotu bulunuyor. Eğer tek 8'lık bir RAM alırsanız ilerleyen zamanlarda bir tane daha ayni marka model alıp takabilirsiniz. Lakin farklı bir model veya marka alırsanız Dual Channel dediğimiz RAM'leri performanslı kullanma devre dışı olacağından performans kaybi yaşabilirsiniz. İsterseniz sisteminizi komple atın yardımcı olalım.

Ama yaptıktan sonra BIOS sıfırlama yapman lazımdı veya PC'yi falan sıfırlıyordun tam hatırlamıyorum ama değerler anakartla uyuşuyorsa tabii ki de koyabilirsin.

600 W güç kaynağı
gtx 960 ekran kartı
1 tb sabit disk
Şu an güncel DDR4 anakartlarda minium 2 adet RAM slotu bulunuyor. Eğer tek 8'lık bir RAM alırsanız ilerleyen zamanlarda bir tane daha ayni marka model alıp takabilirsiniz. Lakin farklı bir model veya marka alırsanız Dual Channel dediğimiz RAM'leri performanslı kullanma devre dışı olacağından performans kaybi yaşabilirsiniz. İsterseniz sisteminizi komple atın yardımcı olalım.
altta sistemi paylaştım hocam

600W güç kaynağı.
GTX 960 ekran kartı.
1 TB sabit disk.

Altta sistemi paylaştım hocam.

Güç kaynağı marka model de belirtin hocam. Onun dışında sistem gayet iyi ilerleyen vadede biraz stoklarin düzeldiği zaman bir de uygun ekran kartı alırsınız. Gayet uzun süre kullanabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı