RAM eklemek ne kadar fos artışı sağlar?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-58 RTX 3050ti 16GB Ram 512 GB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
8 GB RAM'li Gaming laptop aldım Spider-Man Remastered'da orta ayarlarda 30 FPS alıyorum ama RAM kullanımı %100 işlemci ve GPU kullanımı %40 ben bunu 16 GB RAM'e çıkarttığımda ne kadar FPS artışı olur ve işlemci ve GPU tam performans çalışabilir mi? Laptop bu arada. ACER Nitro 5 Intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050Ti Linux 15.6

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM'li Gaming laptop aldım Spider-Man Remastered'da orta ayarlarda 30 FPS alıyorum ama RAM kullanımı %100 işlemci ve GPU kullanımı %40 ben bunu 16 GB RAM'e çıkarttığımda ne kadar FPS artışı olur ve işlemci ve GPU tam performans çalışabilir mi? Laptop bu arada. ACER Nitro 5 Intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050Ti Linux 15.6

3050 Ti, büyük ihtimal MUX ayarı var onu açarsan FPS değerin yükselir ama RAM almak da arttırır.

Dostum insanlar aynı sistemle, hatta daha kötüsüyle, yüksek ayarlarda 55 FPS civarlarında alıyor. Sürücülerinin güncel olduğundan ve Nvidia kontrol panelinden ekran kartını seçtiğinden emin misin? Özellikle ikincisini yapmadıysan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsun demektir, bu yüzden düşük FPS alıyor olabilirsin.

Soruna cevap verecek olursam da, evet RAM arttırmak FPS'ini arttırır. Yaklaşık 10-15 FPS civarı artış olacağını düşünüyorum. Daha fazla da olabilir, RAM işlerinden pek anlamam.

Dostum insanlar aynı sistemle, hatta daha kötüsüyle, yüksek ayarlarda 55 FPS civarlarında alıyor. Sürücülerinin güncel olduğundan ve NVIDIA kontrol panelinden ekran kartını seçtiğinden emin misin? Özellikle ikincisini yapmadıysan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsun demektir, bu yüzden düşük FPS alıyor olabilirsin.

Soruna cevap verecek olursam da, evet RAM arttırmak FPS'ini arttırır. Yaklaşık 10-15 FPS civarı artış olacağını düşünüyorum. Daha fazla da olabilir, RAM işlerinden pek anlamam.

Nasıl yapacağım bana öğretebilir misin?

3050 Ti, büyük ihtimal MUX ayarı var onu açarsan FPS değerin yükselir ama RAM almak da arttırır.

Nereden açılıyor?

Dostum insanlar aynı sistemle, hatta daha kötüsüyle, yüksek ayarlarda 55 FPS civarlarında alıyor. Sürücülerinin güncel olduğundan ve NVIDIA kontrol panelinden ekran kartını seçtiğinden emin misin? Özellikle ikincisini yapmadıysan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsun demektir, bu yüzden düşük FPS alıyor olabilirsin.

Ne diyorsunuz orta ayarlarda oynuyorum ve normalde akıcı ama kavga dövüş sahnelerinde takılıyor bazen bunu nasıl çözeceğim?

Son düzenleme:
Nasıl yapacağım bana öğretebilir misin?

Nereden açılıyor?

Ne diyorsunuz orta ayarlarda oynuyorum ve normalde akıcı ama kavga dövüş sahnelerinde takılıyor bazen bunu nasıl çözeceğim?
Sürücülerini güncellemek için buradan ekran kartı modelini vs. seçip halledebilirsin.

Kontrol paneli mevzusu için de bu videoyu 1:42'den itibaren izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücülerini güncellemek için buradan ekran kartı modelini vs. seçip halledebilirsin.

Kontrol paneli mevzusu için de bu videoyu 1:42'den itibaren izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki ben bu 3D ayarlarını performansa alırsam Spider-Man oynarken görüntü kalitem kötüleşmez mi?

Peki ben bu 3D ayarlarını performansa alırsam Spider-Man oynarken görüntü kalitem kötüleşmez mi?
İnsan gözüyle görebileceğin çok nadir değişiklikler olur. Kalitenden bir şey kaybetmezsin.

3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmından Tercih edilen grafik işlemcisini ekran kartın olarak ayarladın mı? Kontrol edeyim dedim. Gerçek performansını almadan bilgisayarını kullanman yazık olur.

Son düzenleme:
İnsan gözüyle görebileceğin çok nadir değişiklikler olur. Kalitenden bir şey kaybetmezsin.

3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemcisini ekran kartın olarak ayarladın mı? Kontrol edeyim dedim. Gerçek performansını almadan bilgisayarını kullanman yazık olur.

Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçtim.

3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmından Tercih edilen grafik işlemcisini ekran kartın olarak ayarladın mı? Kontrol edeyim dedim. Gerçek performansını almadan bilgisayarını kullanman yazık olur.
Başka ne yapayım BIOS ayarları falan benim laptop için?

Son düzenleme:

Başka ne yapayım BIOS ayarları falan benim laptop için?
BIOS ayarlarını bilmiyorum. Tek bildiğim BIOS'unun sürücülerinin güncelde olmasının en iyisi olacağı. Muhtemelen günceldir fakat bir kontrol et derim. Bırakacağım siteden bilgisayarının modelini gir. Aşağıda seçeneklerde BIOS/Yazılım yazan yere gir. İlk karşına çıkan seçeneğin sürümüne bak.

Bundan sonra BIOS'unu kontrol etmek için Windows'un arama çubuğuna "dxdiag" yaz. İlk çıkan yerde sistem modeli kısmının altında BIOS yazıyor. Eğer ilk baktığın sürüm ile burada yazan sürüm uyuşuyorsa BIOS sürücülerin güncel demektir. Değilse indirip çözebilirsin.

Geri
Yukarı