RAM eklemesi sonrası Opera sekmeleri hata veriyor

• Konuyu başlatan YaX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 1B

YaX

Decapat
8x2 16GB RAM'lerime 8x2 16GB daha ekledim.

Marka: XPG Spectrix D50 8x4 4133mhz

1- Arada Opera sekmeleri hata veriyor.
1642535157118.png

2- 3 defa mavi ekran verdi.
3- Discord uygulaması arada bir kapanıp açılıyor.

MHz değerlerini tam olarak RAM'in mhzinemi ayarlı yoksa biraz altınamı bende tam ayarlayınca mavi ekran oluyordu bir tık altına ayarlayınca sorun çözülmüştü.
RAM'lerim 4133mhz ve bende 4133mhz kullanıyorum fakat D.O.C.P yani XMP olarak değil de manuel olarak ayarladım CL değerlerini felan, D.O.C.P açık halinde CL değeri 20 gösteriyordu.
@ben patrix ayrıca RAM'lerimin 2'si siyah 2'si beyaz model, alakalı bir durum olabilir mi?

RAM'lerim 4133MHz ve bende 4133MHz kullanıyorum fakat D.O.C.p yani XMP olarak değil de manuel olarak ayarladım CL değerlerini falan, D.O.C.p açık halinde CL değeri 20 gösteriyordu.
@ben patrix ayrıca RAM'lerimin 2'si siyah 2'si beyaz model, alakalı bir durum olabilir mi?

Dış görünüşten kaynaklı olacağını sanmıyorum 4133MHz'in 1 tık altına düşürerek deneyin sonrasında yine aynı hatayı alırsanız RAM'lerde sorun olabilir veya bir servisede götürebilirsiniz.

Dış görünüşten kaynaklı olacağını sanmıyorum 4133MHz'in 1 tık altına düşürerek deneyin sonrasında yine aynı hatayı alırsanız RAM'lerde sorun olabilir veya bir servisede götürebilirsiniz.
D.O.C.P'den 4000mhz olarak ayarladığımda bilgisayarım açılmamıştı ve bios'u sıfırlamıştım, sanırım 4133'den daha düşüğünü manuel olarak ayarlamam gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı