Çözüldü RAM eklemesi sonrası sistemin çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf06010

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 8 GB RAM kullanmaktaydım ve bunu 16'ya çekmek için 8 GB RAM satın aldım. Aldığım RAM eskisinin aynısı. Marka, model, CL değeri, frekansı... Kısaca her şeyi aynı. RAM'i PC'ye tek taktığımda çalıştı fakat benim RAM'i de ekleyince PC açmadı. Anakartımda RAM arızası uyarısı veriyordu, ne yapmam lazım?

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro CL 16 3200 MHz 8 GB.

Anakart B450 Aorus M.

Çözüm
Hocam çalışan RAM'i ve aldığınız RAM'i diğer slotlarda tek tek dener misiniz? Yani bir tur sadece yeniyi diğer tur sadece eskiyi deneyin.
  • Şu an da kullandığınız slot dışındaki diğer slotlarda sıkıntı olabilir.
  • RAM sorunlu olabilir. Başka PC'de denemeniz mümkün mü?
Hocam Öyle Denedim Herhangi bir sorun çıkmıyor şuanda tek sorun windowsda 8 gb olarak gözükmesi biosdan herhangi bir ayar yapmam gereklimidir
Hocam çalışan RAM'i ve aldığınız RAM'i diğer slotlarda tek tek dener misiniz? Yani bir tur sadece yeniyi diğer tur sadece eskiyi deneyin.

PC'yi tekrar başlatırken Memory pmu training diyor.

Hocam sorunu buldum çok şaşıracaksın A1 B1'e değil A1 a2'ye taktım yani yan yana taktım sorun düzeldi :D
Arkadaşlar merhaba. 8 GB RAM kullanmaktaydım ve bunu 16'ya çekmek için 8 GB RAM satın aldım. Aldığım RAM eskisinin aynısı. Marka, model, CL değeri, frekansı... Kısaca her şeyi aynı. RAM'i PC'ye tek taktığımda çalıştı fakat benim RAM'i de ekleyince PC açmadı. Anakartımda RAM arızası uyarısı veriyordu, ne yapmam lazım?

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro CL 16 3200 MHz 8 GB.

Anakart B450 Aorus m.

Taktığınız slotta bir problem olabilir takarken içine iletken parça kaçmış kısa devre falan yaptırıyor olabilir farklı bir portta deneyin RAM'leri farklı bir PC'de deneyin çalışırsa anakart arızalıdır.

Hocam aldığınız RAM sorunlu olabilir. Eski ve yeni RAM'inizin linkini atar mısınız? Model numaraları vs farklı olunca bile çalışmayabiliyor. Hangi slotlara taktığınızda önemli. Yan yana takmayın.

Hiç mi güç gelmiyor, yoksa ekran mı gelmiyor?

RAM'lerin ışıkları yanıyor ama ekran gelmiyor.
Taktığınız slotta bir problem olabilir takarken içine iletken parça kaçmış kısa devre falan yaptırıyor olabilir farklı bir portta deneyin RAM'leri farklı bir PC'de deneyin çalışırsa anakart arızalıdır.
CORSAIR 8GB Vengeance RGB PRO Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Hocam aldığınız RAM sorunlu olabilir. Eski ve yeni RAM'inizin linkini atar mısınız? Model numaraları vs farklı olunca bile çalışmayabiliyor. Hangi slotlara taktığınızda önemli. Yan yana takmayın.

RAM'leri teker teker deniyorum herhangi bir sorun yok ama 2'sini takınca görüntü gelmiyor.
Anakartta 4 slot varsa A1 ve B1'e takın veya A2 ve b2.

RAM slotlarında A1 B1 gibi herhangi bir yazı yazmıyor soldan 2. ve 4.yemi takayım.

Dosya Ekleri

• ram.jpg
    ram.jpg
    178,5 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı