RAM eklemesi yaptıktan sonra ekran pikselleşiyor

makineci22

Femtopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2021-05-30 at 20.56.48.jpeg

Ekran resmi alamadım çünkü donuyor.

Benim bildiğim bu ekran laptop çalışıyorken RAM çıkardığında oluyor o yüzden dikkat et RAM'leri tam yerine otur ileri ittir 45 derce açıyla aşağı indir Click sesi gelir sonra zorla hafif bak yerinden çıkıyor mu diye.

İkinci aldığınız RAM birinci ile çakışıyor uyumlu değil gibi duruyor.
Çıkarınca oluyor mu aynı sorun?
Ramı çıkarıp denemedim ama ram eklemesi yaptıktan sonra bu olay başıma geldi. Ayrıca en son kulaklık takılıyken oldu bu olay ve yüksek ses cızırtı geliyor.
Benim bildiğim bu ekran laptop çalışıyorken RAM çıkardığında oluyor o yüzden dikkat et RAM'leri tam yerine otur ileri ittir 45 derce açıyla aşağı indir Click sesi gelir sonra zorla hafif bak yerinden çıkıyor mu diye.
click sesi geldi tırnakların ikiside yerine girdi ama yinede tekrar kontrol edeyim.

İkinci RAM sıkıntılı hocam ya da dediğim gibi çakışıyorlar.
RAM'leri tek tek takıp deneyin sorun olmaması lazım.
Ben ramı takalı bir ay oldu ilk taktıgımda iki kez yaptı bunu ve şimdi yaptı. her zaman karşılaştıgım bir olay degil ramı çıkarıp tekrar olacak mı diye beklemeli miyim. Frekans voltaj vs. hepsi aynıydı ama uyuşmamış olabilir mi bilmiyorum.

Ben RAM'ı takalı bir ay oldu ilk taktıgımda iki kez yaptı bunu ve şimdi yaptı. Her zaman karşılaştıgım bir olay degil RAM'ı çıkarıp tekrar olacak mı diye beklemeli miyim? Frekans voltaj vs. hepsi aynıydı ama uyuşmamış olabilir mi bilmiyorum.

Olabilir.
Bir tanesi diğerinin zamanlama ve hızına yetişemiyorsa sistem kafayı yiyor bu durumda.
RAM'lere stres testi yapın test sırasında yine yaparsa uyum sorunu var.

Olabilir.
Bir tanesi diğerinin zamanlama ve hızına yetişemiyorsa sistem kafayı yiyor bu durumda.
RAM'lere stres testi yapın test sırasında yine yaparsa uyum sorunu var.
Hocam stres testini nasıl yapabilirim. mesela solidworks çizim programını kullanıyorum bildigim kadarıyla yogun ram kullanıyor ama hiçbir sorun çıkmadı.

Geri
Yukarı