RAM eklerken sorun olur mu?

omrcetin

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Anakartım 2 DDR2, 2 tane de DDR3 girişli RAM slotuna sahip. 2 DDR3 slotuna Kingston HyperX T1 2 GB’lık DDR3 RAM eklemek istiyorum. Bu işlemden sonra bilgisayarda bir sorun oluşur mu, şayet oluşursa RAM’leri çıkarınca düzelir mi?

Anladığım kadarıyla eski combo tipli anakarta sahipsiniz. Normal şartlarda RAM'ler, bilgisayar bileşenleri arasında en çok sorun yaratan parçadır. Marka, model ve Mhz hızı bile aynı olsa uyuşmazlık sorunu yaratabiliyor. Combo anakartlarda bildiğim kadarıyla ya sadece DDR2 RAM takılır yada DDR3. İkisi aynı anda takılı RAM hatası verecektir diye tahmin ediyorum.

Sizde olan RAM DDR2 ise DDR3 ile aynı anda kullanamazsınız. Öyle çalışacağını sanmıyorum. Eğer şu an da kullandığınız RAM DDR3 ise o zaman özelliklerini yazmanızı tavsiye ederim. En azından bazı özellikleri aynı olan bir RAM tavsiye edebiliriz.

Dr2 ve dr3 bellek aynı anda çalışmaz bunun bilgisini vereyim öncelikle.
Sistemine ilave 1gb bile eklesen faydasını çok görürsün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı