RAM ekranı etkiler mi?

cagataygvn

Femtopat
Yer
Ümraniye/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Arkadaşlar merhaba,
MSI GL63 bilgisayarım vardı ve içinde Samsung marka bir 2666MHz DDR4 8 GB RAM vardı. Ben bunu 16 yapmak için aynı Volt-gecikme-hız sahip Kingston marka 8 GB RAM aldım. CPU-Z'den baktığımda da sorun gözükmüyordu lakin ekranda değişik şeyler olmaya başladı. İlginç bir şekilde sadece laptop şarjdayken ve mouse oynattıkça olduğunu fark ettim. Böyle siyah beyaz izler çıkıp gidiyordu. RAM takıp sökerken zarar vermişimdir diye tekrar sök tak yaptım lakin düzelmedi. En sonunda RAM'i sökmeye karar verdim. Ve evet düzeldi. Şimdi bu kadar uzun yazdım ne diyeceksin diye soruyorsanız aklıma takıldı:
1- RAM, ekranı nasıl etkiler?
2-görselde attığım tabloda 2400,2666 2 slot demiş. Bu biri 2400, diğeri 2666 destekliyor mu demek? Yoksa 2 slot var bunlar sadece 2666 ve 2400 mü demek. Eğer ilki ise ben 2666 taktım belki bundan sorun çıkmıştır. Bu durumda 2.RAM'i 2400 almam gerekecek. 2666 ve 2400 birlikte sorun çıkarır mı?
3-bu sorunu yaşayan varsa nasıl çözdüğünü söyleyebilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    81,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer soruna gelicek olursam 1.soruna sadece bir yabancı forumda RAM'lerin bütün parçaları direk olarak etkilemediğini GPU'nun sadece bir görünür kurban olduğundan bahsetmiş
Yani ben 2400'e 2666 takmışım. Çünkü 2666'lık slot orjinalinde doluydu. Bu bir sorun çıkarır mı ki?

Dostum sanırım anlaşamıyoruz seninle. Anakartında 2 slot var. 1.slotun 2400 MHz veya 2666 MHz destekliyor. 2.slotun da 2400 MHz veya 2666 MHz destekliyor.
Bana taktığın RAM'lerin markalarını söyleyebilir misin? Bilgisayarında takılı olan ve senin aldığın RAM

Diğer soruna gelecek olursam 1.soruna sadece bir yabancı forumda RAM'lerin bütün parçaları direk olarak etkilemediğini GPU'nun sadece bir görünür kurban olduğundan bahsetmiş.

Dostum sanırım anlaşamıyoruz seninle. Anakartında 2 slot var. 1.slotun 2400 MHz veya 2666 MHz destekliyor. 2.slotun da 2400 MHz veya 2666 MHz destekliyor.
Bana taktığın RAM'lerin markalarını söyleyebilir misin? Bilgisayarında takılı olan ve senin aldığın RAM.

Evet kusura bakma akşam akşam uykulu, yazılanı düzgün okuyamamışım. Link bırakıyorum;

Aldığım;

Orj içinde olan RAM;

Dostum baya baktım da ya aldığın RAM de bir arıza var ya da aldığında ramda kullanılan dramler sk hynix ama bilgisayarında takılı olan Samsung bu uyumsuzluk yapmış olabilir
CPU-Z indirip SPD kısmına gelip orada bana RAM'lerin fotoğraflarını atar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı