RAM fiyat saçmalığı

The Victor

Centipat
Hocam direk konuya gireceğim CPU-Z görüntüsünü paylaştım anladığım kadarıyla Corsair'in 8 GB 3000 MHz RAM'i var bende 2x8 yapmaya karar verdim internetten fiyatlarına bakayım dedim;

3 yerde satılıyor ve hepsi de 1250 TL civarında fakat Corsair'in kendi sitesinde 25 dolara satılıyor 25x30 750 TL ediyor ben anlamıyorum firmanın kendisi 750 TL veriyor nasıl bir vergi de 1250 TL yapmayı başarmışlar.
Saçmalık bitmiyor elbette.

Bakınız MediaMarkt'da aynısı sadece 3000 MHz değil 3200 MHz 650 TL'ye satıyorlar ya şaka gibi ben ne yapayım şimdi 2 tane 3200 MHz'lik alıp elimdekini de kırıp çöpe mi atayım bu nasıl mantıktır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (279).png
    Ekran Görüntüsü (279).png
    22,9 KB · Görüntüleme: 38
Hocam direk konuya gireceğim CPU-Z görüntüsünü paylaştım anladığım kadarıyla Corsair'in 8 GB 3000 MHz RAM'i var bende 2x8 yapmaya karar verdim internetten fiyatlarına bakayım dedim;

3 yerde satılıyor ve hepsi de 1250 TL civarında fakat Corsair'in kendi sitesinde 25 dolara satılıyor 25x30 750 TL ediyor ben anlamıyorum firmanın kendisi 750 TL veriyor nasıl bir vergi de 1250 TL yapmayı başarmışlar.
Saçmalık bitmiyor elbette.

Bakınız MediaMarkt'da aynısı sadece 3000 MHz değil 3200 MHz 650 TL'ye satıyorlar ya şaka gibi ben ne yapayım şimdi 2 tane 3200 MHz'lik alıp elimdekini de kırıp çöpe mi atayım bu nasıl mantıktır.

Corsair almayın?
Farklı marka aynı değerlere sahip başka bir marka satın alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Üretimi durmuş, artık piyasada olmayan ürünler her zaman saçma fiyatlarda olur. Buna işlemci, ekran kartı da dahil.

RAM fiyatlarında artış olacak deniyordu. Ayrıca adam vergi + kendi kar marjını da ekliyor. Biraz da bakıyor piyasa da az ise satan fazla yoksa fiyatı da demliyor işine gelen alsın diyor. Maalesef böyle.

Vatan İtopya vs baksanız zaten fiyatları aşırı balon şişme.

RAM fiyatlarında artış olacak deniyordu. Ayrıca adam vergi + kendi kar marjını da ekliyor. Biraz da bakıyor piyasa da az ise satan fazla yoksa fiyatı da demliyor işine gelen alsın diyor. Maalesef böyle.

Vatan İtopya vs baksanız zaten fiyatları aşırı balon şişme.

750 TL'den nasıl 1250 TL'ye çıkıyor hangi vergi? Bu nasıl bir kar marjı? Maşallah ben de işi gücü bırakıp RAM satayım bari.

Şaşılacak bir durum yok. Serbest piyasada tüm fiyatlar aynı olması beklenemez zaten. Ayrıca düz bir satıcı ile MediaMarkt'in alım gücü bir değildir. Fiyat farkı bundan dolayı da oluşabiliyor.
İşin cıvkını çıkartmışlar terbiyesizlikten başka bir şey değil, bunu alanlarda suç var.

200 MB ile artık süper mario atarım ben.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (280).png
    Ekran Görüntüsü (280).png
    17,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı