RAM FPS'i etkiler mi?

edtos

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 3550h
Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?

Az önce bir oyun yükledim oyunu donmaktan kasmaktan oynayamadım RAM'i taktırırsam bu donma ve kasmalar düzelir mi?
Eğer çok fazla takılma varsa düzelmez. Muhtemelen diğer donanımların yetersiz geliyordur. Ufak tefek gelen anlık takılmaları düzeltir sadece.

Bunu tam olarak sisteminizi bilmeden söyleyemem fakat yüksek ihtimal RAM'den kaynaklıdır.

Sistemim genel olarak iyi sadece işlemcim AMD olduğu için 2 GB RAM'imi ekran kartı alıyor galiba o yüzden oyunlarda donma yaşıyorum.

Sistemim genel olarak iyi sadece işlemcim AMD olduğu için 2 GB RAM'imi ekran kartı alıyor galiba o yüzden oyunlarda donma yaşıyorum.
O Intel olsa bile aynı olurdu. AMD ile alakalı değil.

Eğer çok fazla takılma varsa düzelmez. Muhtemelen diğer donanımların yetersiz geliyordur. Ufak tefek gelen anlık takılmaları düzeltir sadece.

Peki 2 adet 8 GB taktırırsam sorun düzelir mi diğer donanımlarım genel olarak ortalama düzeyde.

Diğer donanımlarınız ne? Ve ne oynamaya çalışıyorsunuz belirtirseniz daha iyi yardımcı olunabilir.

NVIDIA GTX 1650 ekran kartı AMD Ryzen 5 3550H PC genel ismi HP Pavilion 15 Gaming.

uncharted 4 oynicam
12 GB RAM ile bu şekilde oynanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
bende 4 gb çıkarıp 8 gb eklicem toplamda 12 gb olucak ama 2 gb ekran kartı yüzünden gidiyo umarım taktıkdan sonra bende bu değerleri alabilirim oyunda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…