RAM FPS'i etkiler mi?

edtos

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 3550h
Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?

Ram nasıl fps i etkilemez hocalarım ya zaten 4gb rami sistem kullanıyor? Bu oyundan oyuna değişen bir şey örneğin 8gb Ram ile ekran kartı ve işlemciniz izin veriyor ise Pubg oynamaya çalışsanız sizi kör edecek derecede bir fps'e sahipken 16gb rame yükselttiğinizde sistemin verebileceği maximum değeri alabiliyorsunuz yani 8gb Ram (1x8 veya 2x4 farketmeksizin) çoğu oyunda yeterli olurken çoğu oyunda yetersiz kalabiliyor ama burada şöyle Bi olayda var anakartı kızın desteklediği max memory ve frekans değerlerini öğrenmeniz, örneğin 2x4 8gb 3200mhz bir rame sahip olduğunuzu varsayalım eğer oynadığınız oyun hafıza açısından 8gb rame uygunsa, siz gidip 2x8 2133 mhz bir Ram almanız durumunda performans düşüsüde yaşayabilirsiniz.

RAM nasıl FPS'i etkilemez hocalarım ya zaten 4 GB RAM'i sistem kullanıyor? Bu oyundan oyuna değişen bir şey örneğin 8 GB RAM ile ekran kartı ve işlemciniz izin veriyor ise PUBG oynamaya çalışsanız sizi kör edecek derecede bir FPS'e sahipken 16 GB RAM'e yükselttiğinizde sistemin verebileceği maximum değeri alabiliyorsunuz yani 8 GB RAM (1x8 veya 2x4 fark etmeksizin) çoğu oyunda yeterli olurken çoğu oyunda yetersiz kalabiliyor ama burada şöyle bir olayda var anakartı kızın desteklediği Max Memory ve frekans değerlerini öğrenmeniz, örneğin 2x4 8 GB 3200MHz bir RAM'e sahip olduğunuzu varsayalım eğer oynadığınız oyun hafıza açısından 8 GB RAM'e uygunsa, siz gidip 2x8 2133 MHz bir RAM almanız durumunda performans düşüsüde yaşayabilirsiniz.

Bir ayrı kafadalar.

Hocam 4+8 yerine 8+8 yapmanız daha mantıklı olur eğer bütçeniz varsa. Çünkü bu RAMin bir kısmını amd apusu alıyor dediğiniz gibi. Bende gtx 1050 ti i5 9300h acer nitro laptop vardı. 8 gb tek slot ram ile gelmisti. Warzone oynamak istediğim zaman 1080p low da bile fps droplar aşırı oluyordu. Oynatmiyordu neredeyse. Aynı marka 8 gb ram aldım ve 16 yaptım. Şu an hicbir donma kasma olmadan oynatiyor. Fps olarak çok fark olusmadi ama anlık takılma ve donmalar yok. Eğer sizinde bütçeniz varsa 8+8 yapın derim. Daha rahat oynatır ileri zamanlar için de iyi olur sizin için.

Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?
Eğer ki dahili ekran kartı kullanıyorsanız ne kadar çok ram olursa+ çift kanal olursa iyi. Örneğin bu ikisinin Intel Iris Xe'de fpsin iki katına kadar çıktığı gözlemlenmiştir.

Geri
Yukarı