RAM FPS'i etkiler mi?

edtos

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 3550h
Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?

Ryzen apu kullandığınız için dual channel yapin 8+8.

Benim notebookta 8 gb ram vardı.8 gb daha ekleme yaptım.Baya bir gözle görülür FPS artışı oldu.Fakat yukardaki arkadaşın dediği gibi 8+8 dual channel daha iyi olabilir.

NVIDIA GTX 1650 ekran kartı AMD Ryzen 5 3550H PC genel ismi HP Pavilion 15 Gaming.

Uncharted 4 oynayacagım.

Aynı laptop bende de var 16 GB RAM aldım, 16+4 yaptım 2 GB Vega GPU kullanıyor 18 GB RAM ile kasma donma olmadan çalışıyor.

Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?
Evet etkiler ama 32 gb ile 64 gb arasında bir fark olmaz o oyunun ne kadar ram kullanacağına bağlı bir şey.

4+4 yerine bir tane 8 yapmanın pek bir anlamı yok. Kaldı ki günümüzde 8 GB RAM kesinlikle yeterli değil. Onun yerine 2 tane 8 GB RAM takarsan uzun zaman boyunca herhangi bir sorun yaşamazsın.

Mesajımı emoji yağmuruna tutmuşsunuz haha atıcağınıza yanlışımı düzeltseniz daha iyi olmaz mıydı çok toxicsiniz.

Artı -1 Eksi
Yazılan yorumları fazla okuyamadım vaktim yoktu ama fikrimi söylemek istiyorum mesela oyun 10 GB RAM istiyor sen gidip 4 veya 8 takarsan 8 de fazla olmaz ama drop yaşarsın, 4 de FPS düşüşü olur eğer 12'yi oyuna verebilirsen 60 FPS veriyorsa 32 yapsan bile Max 65'e çıkar ama dediğim gibi 12 toplam değil oyun+sistem harici boşta olmalı 2 de dropları veya ani artışları dengeler yani oynuyucaginiz oyunu araştırın öyle RAM artirin (marka model CL MHz GB DDR gibi değerlere de dikkat edin).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…