RAM FPS'i etkiler mi?

edtos

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 3550h
Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?

Yanlış bilgi
Notebook bilgisayarımda 4 GB 4 GB iki tane RAM var ben bu RAM'lerin birini çıkarıp 8 GB eklemek istiyorum. FPS'imde artış olur mu veya kasan oyunları sorunsuz oynayabilir miyim?

RAM FPS arttırmaz sadece oyunlarda yüklenecek olan şeylerin daha hızlı yüklenmesini sağlar bu da donmaları önler.

Artı -36 Eksi

FPS de artış olacaktır.

Artı -5 Eksi
Öncelikle selam, RAM fpsinize aman aman bir etki etmez onun yerine oyunun açılış hızı, haritaların yüklenmesi tarzı şeylere yardımcı olur. Bu arada 4+8 yapmayın derim, FPS'iniz düşebilir onun yerine yapabiliyorsanız 8+8 yapın cidden performans artışı o zaman olur.

Artı -5 Eksi
Yanlış bilgi
FPS artışı sağlamaz, sağlasa bile fark edilmez. Arkadaşların bahsettiği gibi anlık donmaların önüne geçmek dışında pek bir artı elde etmezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -14 Eksi
Az önce bir oyun yükledim oyunu donmaktan kasmaktan oynayamadım RAM'i taktırırsam bu donma ve kasmalar düzelir mi?

Bunu tam olarak sisteminizi bilmeden söyleyemem fakat yüksek ihtimal RAM'den kaynaklıdır.

Artı -2 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı