RAM frekans ayarı görev yöneticisinde düşük gözüküyor

ahmetcn1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart; asrock b550m hdv
işlemci; r5 5600
Ekran kartı; asus dual rx6600 8gb
Ram bellek; gskill flarex 2x8 3200mhz cl16
kasa+psu; msi forge mag 100A
Meslek
yapı denetim şefi
2666 MHz RAM'im BIOS üzerinde olması gerektiği gibi gözüküyor fakat görev yöneticisinde 1333MHz gözüküyor. Sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-09-14 220628.png
    Ekran görüntüsü 2020-09-14 220628.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 35
Cpu-Z'de iki ile çarpıyorsun hocam, gorev yoneticisinde 2666 gozukmesi gerekir.
Görev yöneticisinde iki şekilde de göründüğünü gördüm. Neden iki farklı durum olduğunu bilmiyorum ama normal olduğuna eminim.

@nvdia Alakası yok. Çift kanal veya tek kanal olması bir şey ifade etmiyor. DDR=Double Data Rate şeklinde açılımı var. Yani çalışma mantığı gereği 2 ile çarpılıyor. Yeni Windows sürümlerinde zaten normal frekansı yazıyor.

Görev yöneticisinde iki şekilde de göründüğünü gördüm. Neden iki farklı durum olduğunu bilmiyorum ama normal olduğuna eminim.
Olabilir hocam en dogrusu bios ve cpu z ile görülüyor görev yöneticisi windowstan kaynaklı farklı gösterebilir.
@nvdia Alakası yok. Çift kanal veya tek kanal olması bir şey ifade etmiyor. DDR=Double Data Rate şeklinde açılımı var. Yani çalışma mantığı gereği 2 ile çarpılıyor. Yeni Windows sürümlerinde zaten normal frekansı yazıyor.
Bende böyle biliyorum hocam görev yöneticisinde direk mhz yazar işlem gerektirmez.

@nvdia alakası yok. Çift kanal veya tek kanal olması bir şey ifade etmiyor. DDR=double data Rate şeklinde açılımı var. Yani çalışma mantığı gereği 2 ile çarpılıyor. Yeni Windows sürümlerinde zaten normal frekansı yazıyor.

Haklısınız bende şu an neye göre öyle yazdığımı düşünüyorum şu anda açlık başıma vurdu anlaşılan.

Yeni konular

Geri
Yukarı