Çözüldü RAM frekans sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MiracLee-

Centipat
Yeni topladığım oyuncu kasamın RAM frekanslarını arttıramıyorum. BIOS'a girdiğimde 2133 MHz olarak gözüküyor. Videolarda gösterilen şekilde uygulamama rağmen bir değişme olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.

RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 2x8GB 3200MHz.

Çözüm
Bende de aynısı oldu ama 2133'de kullanıyorum benim için sıkıntı değil.

Kullandığım anakart 4 RAM slotluydu, 1-3 şeklinde takılıydı, 2-4 şeklinde RAM slotlarını değiştirince BIOS'tan RAM'leri 3200MHz yükselttikten sonra sorunum çözüldü. Senin de anakartın 4 RAM slotluysa denemeni tavsiye ederim.

Windows 2004 sürümü kullanıyorsanız görev yöneticisinden RAM kısmında frekans kaç bakar mısınız? 2004 altı sürüm ise CPU-Z'nin Memory kısmında DRAM Frequency kaç ona bakar mısınız? CPU-Z'de değer düşük ise 2 ile çarpın. Buralarda da 2133 ise X. M.P veya D.O.C.P açarken kaydettiğinize emin misiniz?

Güncel Windows 10 kullanıyorum. Zaten sorunu da çözdüm, teşekkür ederim.
Windows 2004 sürümü kullanıyorsanız görev yöneticisinden RAM kısmında frekans kaç bakar mısınız? 2004 altı sürüm ise CPU-Z'nin Memory kısmında DRAM Frequency kaç ona bakar mısınız? CPU-Z'de değer düşük ise 2 ile çarpın. Buralarda da 2133 ise X.M.P veya D.O.C.P açarken kaydettiğinize emin misiniz?

Bende de aynısı oldu ama 2133'de kullanıyorum benim için sıkıntı değil.

Kullandığım anakart 4 RAM slotluydu, 1-3 şeklinde takılıydı, 2-4 şeklinde RAM slotlarını değiştirince BIOS'tan RAM'leri 3200MHz yükselttikten sonra sorunum çözüldü. Senin de anakartın 4 RAM slotluysa denemeni tavsiye ederim.

Windows 2004 sürümü kullanıyorsanız görev yöneticisinden RAM kısmında frekans kaç bakar mısınız? 2004 altı sürüm ise CPU-Z'nin Memory kısmında DRAM Frequency kaç ona bakar mısınız? CPU-Z'de değer düşük ise 2 ile çarpın. Buralarda da 2133 ise X. M.P veya D.O.C.P açarken kaydettiğinize emin misiniz?

Güncel Windows 10 kullanıyorum. Zaten sorunu da çözdüm, teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı