RAM Frekansını 2933 MHZ'e yükseltince mavi ekran hatası

mayB

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 3000mhz 2x8 gb Ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 500GB NV1 NVMe Okuma 2100MB-Yazma 1700MB
Ekran kartı
Asus Tuf Gaming Gtx 1660-Ti Ekran kartı
Anakart
Asus Tuf Gaming B450M Plus-II Anakart
İşlemci
Amd Ryzen 5 2600
Merhaba,
Anakartı yeni aldım, RAM frekansını BIOS üzerinden 2933MHz'e yükseltiyorum, fakat mavi ekran sorunu yaşıyorum. Ve her denediğimde BIOS'u sıfırlamam gerekiyor. Bu problemi nasıl düzeltebilirim?

Diğer bir sorum yeni bir kasa aldım MSI Gungnir 110M içinde fan çoklayıcısı geldi, kurulumu yaptım fakat kasadaki LED kontrol tuşu çalışmıyor. Bunun için RGB kontrolcü mü almam gerekir?

Son sorum kasanın USB 3.2 gen 2 tip C X1 çıkışı var fakat anakartım bunu desteklemiyor. Bunun işin bir aparat var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB çoklayıcı gelmedi hocam, 3 fan kablosunu teke düşürmek için RGB çoklayıcı geldi. Kasada led tuşu için ayrı bir kablo çıkarmamışlar büyük ihtimal diğer kablolara bağlıdır diye düşünüyorum. Sadece kasadaki Type-C kablosunu bağlayamadım anakartımda Type-C girişi olmadığı için. Bu arada USB 3.2 Gen 2 Type-C dönüştürücüsü var mıdır? Anakarta taksam kasadaki Type-C’yi kullanabilir miyim?

Frekans konusunda XMP’yi bulamadım. DOCP var oradan ayarlayınca hiç olmuyor elle ayarlayınca da olmuyor. XMP biosta farklı bir yerden mi açılıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı