RAM frekansını artırınca FPS değişmiyor

Vamiret

Hectopat
Merhabalar arkadaslar, ben PC'yi ilk aldıgımda 3000 MHz'ye aldım. Fortnite'da 290 FPS alıyordum, sonra 2 hafta sonra problem çıktı götürdük işlemciyi değiştirdiler sorun düzeldi. Bu arada aynı işlemci, sonra 2133'de kullanıyordum 220 FPS alıyordum ve 3000MHz'ye yine çektim ve yine 220 FPS aldım neden artmıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM hizi, işlemci ve anakart ile olan iletişimi olumlu etkiler. Ekran kartı performansınıza bir etkisi olmaz. Eğer bir oyunda FPS değerinizi ekran kartınız belirliyorsa, yani ekran kartınız %100'e ulaşmışsa diğer bileşenler bir fark yaratmayacaktır. %100'e ulaşan parça işlemci ya da anakart üzeri iletişim hızı olsaydı o zaman farkı görebilirdiniz.

Evet butun ayarlar ayni.

RAM hizi, işlemci ve anakart ile olan iletişimi olumlu etkiler. Ekran kartı performansınıza bir etkisi olmaz. Eğer bir oyunda FPS değerinizi ekran kartınız belirliyorsa, yani ekran kartınız %100'e ulaşmışsa diğer bileşenler bir fark yaratmayacaktır. %100'e ulaşan parça işlemci ya da anakart üzeri iletişim hızı olsaydı o zaman farkı görebilirdiniz.

220 FPS'deyken %100 deydi 290 FPS'deyken de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı