RAM hareket edince PC kapanıyor

atscan

Hectopat
Arkadaşlar 2*8 16 GB RAM var. Önceden PC sallanınca çat diye kapanıyordu. Sorunu bir türlü bulamadım şimdi RAM kısmına dokununca veya anakarta hafif vurunca kapandığını fark ettim. Sizce sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2*8 16 GB RAM var. Önceden PC sallanınca çat diye kapanıyordu. Sorunu bir türlü bulamadım şimdi RAM kısmına dokununca veya anakarta hafif vurunca kapandığını fark ettim. Sizce sıkıntı nedir?
Gayet açık. RAM yerine tam oturmamış. Sarsıntı olunca temas kaybolur ve bilgisayar kapanır. Her ikisini de söküp tekrar takın.

Yani yanlış anlamayın lütfen de aynısı arkadaşımda oluyordu ama arkadaşım oyunda defeat olunca kasaya vuruyordu o zaman RAM hareket ediyor bilgisayar kapanıyordu😄 anladığım kadarıyla sizin bilgisayarınız sabit durunca da kapanıyor garip bir olay.

Anakartta Ramlerin iki ucunda klips vardır. Bu kliplere bas. Ram kendi kendine yukarı çıkacak. Ram'ı al ve alt giriş kısmında küçük bir boşluk olacak. O boşluk anakartın Ram slotuna uygun olacak şekilde üstüne köy ve hafifçe bastır. Yerine oturduktan sonra klipsleri oturt ve PC'yi aç.

Geri
Yukarı