Ram hız miktarı ne işe yarar?

• Konuyu başlatan Jok
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 959

Jok

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sorum olacak ramlardeki 1600mhz 1866 mhz gibi ibareler gözüme çarpıyor bunların ne yararı var? Mhzsi fazla olunca bana yararı ne?

Kısaca aldığın işlemciye göre standartları var. Yani işlemci özelliklerine (Çift kanal, 4'lü, MHz desteği) uyumlu olması performansına katkıda bulunur.

Haluk Sekendiz hocam bunun fazla bir etkisi olmadığını söylüyor. Sana önerim de CL değeri düşük olanı almak.

O senin ana kartının slot başına verdiği güce göre seçilmeli. Ve işlemci desteğine göre.
Cl değeri tepkime değeridir. Cl değeri çok çok çok daha önemlidir.

En son nesil anakartlar ram slotlarından 1333 faydalanıyor diye biliyorum. (tam emin değilim)
Yani şimdilik 1600 lük almanla 1866 alman arasında pek fark yok sanırım.
Cl 9 al olayı bitir. 10 yada 11 alma parana yazık.
Bunlar benim düşüncelerim muhalefet olmayınız lütfen :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst seviye ya da iş amaçlı kullanıcılar için fark çok ama bizim gibi standart ev kullanıcıların da fark yok. Diyelim ki AMD 6300 işlemcin var ve 1866MHz destekliyor. 1600Mhz / 2133MHz bellek kullansan da bir fark göremezsin. Ama bu normal şartlar da geçerli.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı