RAM ilavesi yapınca PC açılmıyor

XanderCage

Centipat
Makaleler
2
PC'de 2 GB RAM vardı 2 tane 1 GB RAM daha taktım fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor, açılmıyor. Tekrar çıkardım taktığım RAM'leri eski hâliyle çalıştırdım yine açılmadı. BIOS pilini çıkarıp resetledim eski RAM ile tekrar açabildim. Fakat elimdeki tüm RAM'ler sağlam çalışıyor ama sorun nerede bilmiyorum. RAM soketleri de sağlam muhtemelen. Bir de tüm RAM bellekleri söküp açmaya çalıştım normalde bip sesi ile uyarı vermesi lazım RAM yok diye onu da vermiyor, fanlar çalışıyor uyarı falan yok. Nerede sorun olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi tam yazabilir misiniz? İşlemciniz 2 slot üzeri desteklemiyor olabilir.

Gigabyte P35-S3G Anakart - 4 adet Ram slotu var anakartta
İntel Core 2 Quad Q6600 İşlemci
Elimde Kingston HyperX Soğutuculu 1Gb 4 tane ram var. Eskiden 4 ü takılı kullanıyordum. Bir ara yukarıda anlattığım gibi açılmadı PC.
Sonrasında 2 tanesini söktüm ve 2 tane takılı 2 GB olarak kullandım. Şimdi tekrardan başka Ram lerde var elimde fakat bir sorun var dediğim gibi 4 slot takıp kullanamıyorum bir türlü
Şuan Kingston 1 gb soğutuculu olanları söktüm ve başka ramler taktım ama nafile. Şuan 2GB ve 1GB takılı toplam 3 GB olarak. 2 slottan fazla takınca açılmıyor pc nedenini bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı