RAM ile VRAM GB aynı sayıda olursa ne olur?

Evet konu başlığında da gördüğünüz gibi RAM ile VRAM GB'i aynı olursa ne olur, bunu çok merak ediyorum. Biri yazabilir mi?

Arkadaşlar yazmış ama kafanda hala soru işareti olduğunu düşünüyorum RAM bilgisayarın geçici belleğidir VRAM ekran kartının geçici belleği yani 2 farklı birim 8 GB RAM'in varken 4 GB ekran kartın varsa FPS düşüşü yaşarsın diye bir şey yok oran orantı önemli değil.

Bende 4 GB RAM var onu 2 GB yaparsam performans düşüklüğü değil de performans artışı mı olur yani.

Arkadaş tamamen mizah amaçlı yazmış tam tersine performans düşüşü olur bilgisayarınızda ekran kartınızın belleği ile bilgisayarınızın belleği arasında hiçbir bağlantı yoktur sadece 2 parçada anakarta bağlı ve belirli işlevleri var.

Arkadaş tamamen mizah amaçlı yazmış tam tersine performans düşüşü olur bilgisayarınızda ekran kartınızın belleği ile bilgisayarınızın belleği arasında hiçbir bağlantı yoktur sadece 2 parçada anakarta bağlı ve belirli işlevleri var.

Aga beee oysaki ben de şaka yapmıştım. Mizah seviyemiz yerlerde arkadaşlar.

Bildiğim kadarıyla PC çok optimize çalışıyor hatta raminiz bir oyuna yetmediğinde VRAM kullanabiliyor.
Tabiki de hiçbir şey olmaz.

Bildiğim kadarıyla PC çok optimize çalışıyor hatta RAM'iniz bir oyuna yetmediğinde VRAM kullanabiliyor.
Tabii ki de hiçbir şey olmaz.
Yok öyle bir şey. Optimize falan çalışmaz. En "b*ktan" sistemde bile VRAM yetmediğinde sistem belleğinden alır gerekeni. İlla eşit miktarda olmaları gerekmez. Onda da performans kaybı olur. VRAM ile sistem belleğinin çalışma hızı ve gecikmeleri çok farklı.

Dünya yok olur, jelibonlar evreni ele geçirir ve patatesleri özerk devlet olarak esir alırlar (!)
Hiçbir şey. Hiçbir şey olmaz. Soruda da cevap verilmiş zaten. VRAM ve RAM GB'ı aynı olmuş olur.

Recep Baltaş evinize gelir.(!)
run.jpg

@qGhosT Doğrusunu alalım. Madem komik geliyor önceki yorumum. Engin bilgilerinizle yeni bir çığır açın.

Geri
Yukarı