RAM ışığı yanıyor ama RAM çalışmıyor

markosben

Hectopat
Makaleler
2
Elimde 2 adet Corsair RAM var RGB versiyonlu. Aynı slota bir RAM'ı taktığımda görüntü geliyor rahatlıkla kullanabiliyorum ama diğer RAM'i taktığımda görüntü gelmiyor RAM ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Anakart CPU ışığı da yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 2 adet Corsair RAM var RGB versiyonlu. Aynı slota bir RAM'ı taktığımda görüntü geliyor rahatlıkla kullanabiliyorum ama diğer RAM'i taktığımda görüntü gelmiyor RAM ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Anakart CPU ışığı da yanıyor.

Anakart üzerinde kaç adet RAM slotu var? Eğer 4 adet ise RAM'leri 1-3 veya 2-4 slota taktığınızdan emin olup tekrar dener misiniz?

Hocam işlemciniz Max. kaç GB RAM destekliyor baktınız mı? Sadece anakartın desteği yetmiyor. İşlemciniz de desteklemeli.
Ryzen 5 5600x. 1 senedir kullanıyordum zaten bugün ram sorun çıkardı.

Anakart üzerinde kaç adet RAM slotu var? Eğer 4 adet ise RAM'leri 1-3 veya 2-4 slota taktığınızdan emin olup tekrar dener misiniz?
Dediklerinizi yaptım. Görüntü alamıyorum. Tek tek denediğimde 1 tane ram ekran veriyor diğer ram ekran vermiyor.

Ryzen 5 5600X. 1 senedir kullanıyordum zaten bugün RAM sorun çıkardı.

Dediklerinizi yaptım. Görüntü alamıyorum. Tek tek denediğimde 1 tane RAM ekran veriyor diğer RAM ekran vermiyor.

Tek tek denediğinizde RAM'lerden biri görüntü vermiyorsa arızalıdır. Uç kısımlarını temizleyip denediyseniz eğer garantisi varsa servise gönderin. Bu arada RAM'lerin arızalı olduğunu anakartın speakerinin sesinden anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı